startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Z čoho sa skladá svadobná torta

line

svadobný stôl
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Svadobná torta je neodmysliteľnou súčasťou svadby, a preto by určite nemala chýbať na žiadnom svadobnom stole. Čo všetko patrí k tej správnej svadobnej torte?

Priprava tortyDizajn

Dizajnom sa rozumie spôsob, akým je svadobná torta poskladaná. Pre svadbu "z rozprávky" môžete jednotlivé poschodia poskladať do podoby stĺpov alebo sa môžete rozhodnúť pre menej netradičný vodorovný tvar.

Ozdoba

Nech sa už rozhodnete pre moderný alebo klasický dizajn, na základné zdobenie torty bude pravdepodobne použitá cukrová pasta. Obľúbenú alternatívu tvorí ovocie, kvety, fondán a marcipánové miniatúry.

Náplň

Náplňou sa rozumie tá nadýchaná sladká "lahôdka" medzi vrstvami piškóty. Môže to byť marmeláda, krém, rôzne druhy tvarohu alebo aj kombinácia všetkých a mnohých ďalších poživatín.

Príchuť

Ovocna tortaSvadobná torta by mala nie len dobre vyzerať, ale aj vynikajúco chutiť. Vymýšľanie príchute svadobnej torty je ďalšou príležitosťou dať najavo, čo sa Vám páči. Medzi najobľúbenejšie chute svadobnej torty patrí: citrónová, vanilková, čokoládová, žltková a mrkvová. V prípate, že máte radi exotické chuťe a našli ste schopného šéfkuchára, nič nestojí v ceste ani tým najbláznivejším nápadom.

Poleva

Polevou nazývame vrstvu sladkej hmoty, ktorá pokrýva celý povrch svadobnej torty a na tomto povrchu potom prebieha ďalšie zdobenie. Najbežnejšími typmi polevy sú aáslovo biela, kráľovská a fondánová.

Maslovobiela poleva je mäkká a zo všetkých troch aj najlepšie chutí. Pre svoju vláčnosť však nie je veľmi všestranná. Niektorí cukrári ju dokážu tvarovať ako fondán, ale vo väčšine prípadoch je to jednoduchá biela poleva.

Kráľovská poleva. Mnohé páry si túto polevu vyberajú pre jej hladší vzhľad. Po nanesení na tortu totiž stvrdne a viac vydrží. Vynikajúco sa tvaruje a dobré drží nápisy a rôzne menšie ozdoby.

Váľáný fondán je v súčasnosti tiež veľmi obľúbenou polevou. Fondán je perfektne hladký a vynikajúco modelovateľný do rôznych zložitých vzorov, akými sú stužky a kvety. Jeho jedinou nevýhodou je zvláštná chuť.

Autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 27.01.2006: beka, re: Diskusia k článku
forum 11.01.2006: admin, Diskusia k článku "Z čoho sa skladá svadobná torta "rightend