startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Čarovná jesenná svadba

line

výzdoba
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Na tekviciach je prvý mráz a vy sa vydávate. Avšak jeseň ako ročné obdobie s bohatstvom vonkajšej krásy, je veľmi vhodné na oslavu práve kvôli jej prírodnému štýlu a jednoduchosti. Tu je pár tipov ako využiť aj tento čas roka vo svoj prospech.
banner

Miesto

Keď prichádza jeseň, skúste využiť exteriér ako pozadie pre vašu svadbu. Porozmýšľajte o svadbe vo vidieckom hostinci, na ranči alebo rustikálnej farme. Avšak kamkoľvek pôjdete, uistite sa, že vy a vaši hostia máte krásny výhľad na jesenné ohnivé lístie.

Farby

Využite čo hojne ponúka matka príroda: bohaté zemité odtiene (hnedej, teplej hrdzavej, oranžovej, hlbokej červenej, zlatožltej a zelenej). Na stôl použite riady a doplnky v medenej a zlatej farbe na rozdiel od klasickej striebornej a cínovej.

Jesenné lístie

Jesenne listieNa jeseni je taktiež niečo čo sa priam natíska šikovným a kreatívnym nevestám. Možno preto že možnosti sú nekonečné a ľahké. Pri výrobe vlastných pozvánok je zároveň jedným zo spôsobov ako zredukovať náklady na svadbu. Ak začnete skoro, môžete si vytlačiť svoje vlastné jesenné lístie. Potom ho môžete jednoducho podložiť hrubším žilkovaným papierom a pripevniť papier lepšej kvality na ktorom bude napísané samotné pozvanie. Jednoduchšou metódou je kúpiť papier dobrej kvality, a potlačiť ho jemnými motívmi jesene.

Décor

Keď ide o svadobné kvety - trendom sú prírodné kvety. Porozmýšľajte o divoko rastúcich kvetoch a bylinných kyticiach. Čo sa týka ozdoby na stred svadobného stola a menoviek – môžete myslieť aj trochu netradičnejšie. Napr. medené a tónované strieborné kýbliky naplnené jablkami a hruškami, či orechmi, žaluďmi alebo malými tekvičkami. Menovky by mohli byť napríklad zelené jabĺčka s pripevneným menom hosťa. Ďalším tipom je napríklad naplniť sklenené poháre, krčahy, či fľaše zrnami, ako napr. kukurica, a použiť ich ako svietniky. Stoly, na ktorých sú okrem obrusov aj sklenené tabule, môžete ozdobiť umelým jesenným lístím, zastrčeným pod sklom. A nakoniec nemôžme zabudnúť ani na všadeprítomnú tekvicu! Jednu veľkú môžete vydlabať a naplniť ovocím a umiestniť na stred stola. Malé tekvičky sa môžu použiť ako svietniky alebo sa môžu do nich umiestniť rezané kvety či jesenné lístie. Zažaté sviečky v takýchto svietnikoch nepochybne dodajú svadbe nádych jesennej atmosféry.

Späť k základom

Hrozno a vinoAk rozmýšľate o perfektnom jesennom obede, či večeri, okrem tradičných jedál sa môže na stole objaviť napr. aj tekvicový koláč, domáce jablkové šťavy či jablkový cider. Možnosti jedla pre jesennú svadbu sú široké: výdatné husté polievky so zeleninou, jesenné šaláty, grilované klobásky, pečená koreňová zelenina. A nezabudnite, že hrozno je jedným z najväčších plodov jesene. Položte na stôl veľké misy s hroznom, obloženého rôznymi syrmi a sušienkami. Nakoniec k dobrej hostine patrí aj ponuka najlepších sezónnych pív a vín.

Darčeky

Poďakovať svojim hosťom sa môžete napríklad jablkovými cukríkmi vo vrecúšku previazanom peknou stužkou. Alebo ak ste kuchárkou, ktorá rada využíva dary prírody, začnite so zaváraním. Malé darčeky z vlastnej kuchyne (lekváre, kompóty, nakladaná zelenina) budú mať určite veľký úspech.


line
line

Diskusia


forum 14.09.2005: admin, Diskusia k článku "Čarovná jesenná svadba"rightend