startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Výber smokingu z požičovne

line

svadobné šaty
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Verte alebo nie, výber smokingu z požičovne môže byť niekedy rovnako náročné ako výber svadobných šiat pre nevestu. Výber je rozsiahly - sako, vesta, košeľa, rôzne typy golierov a topánok. Každá z uvedených súčastí smokingu existuje v niekoľkých strihoch a variáciách a tak vám v dnešnom článku prinášame niekoľko orientačných tipov.

Zenich a svedok_01Čo sledovať

  • Vyberajte si oblek z renomovanej požičovne. To je dôležité hľadisko hlavne pre tých ženíchov, ktorých prvý svedok žije mimo miesta pripravovaného svadobného obradu. Renomovaná požičovňa s pobočkami v každom väčšom meste umožní aj svadobčanom vo vzdialenejších mestách, požičať si aj vrátiť oblek v mieste bydliska.
  • Požičovňu navštívte aspoň 6 mesiacov pred plánovaným termínom svadby. Získate tak dostatočnú rezervu na starostlivý výber nielen pre seba, ale prípadne aj pre svojich svadobčanov.
  • Zoberte so sebou do požičovne aj svoju budúcu polovičku, možno Vám pomôže nájsť to, čo hľadáte (ak ešte nemáte svoju predstavu o tom, čo by ste chceli). Pri výbere obleku sa hneď na mieste nezabudnite opýtať na doplnky k Vášmu obleku či smokingu.

Čomu sa vyhýbať

  • Snažte sa neodkladať výber obleku na poslednú chvíľu. Všetci ženíchovi svadobčania by mali mať obleky približne rovnakého strihu a zladenie si vyžaduje určitý čas.
  • Neočakávajte od členov svojej svadobnej družiny, že si zapamätajú všetky dátumy a časy, kde sa majú "vyskytovať". Priebežne ich informujte o všetkých plánovaných stretnutiach e-mailom alebo SMS-kou.
  • Nezabudnite včas vrátiť požičaný oblek alebo smoking. Najlepšie je touto úlohou poveriť prvého družbu alebo svedka. Po svadbe už možno budete mať hlavu plnú "posvadobného" života a medových týždňov.

autor: M. Pline
line

Diskusia


forum 19.12.2006: admin, Diskusia k článku "Výber smokingu z požičovne"rightend