startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Všetko o ružových lupienkoch

line

o svadbe
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Červené pre lásku, biele pre krásu a hojnosť, ružové pre štastie. Skôr ako sa vyberiete na nákup ružových lupienkov je dobré vedieť, aké druhy lupienkov existujú a na čo všetko ich môžete použiť.
Kosik s lupenmiČerstvé ružové lupienky patria k najdrahším z trojice nielen preto, že sú čerstvé, ale aj preto, že sa otrhávajú priamo z ruží krátko pred použitím. Ich nevýhodou je krátka životnosť a aj to, že pri použití vo väčšom množstve môžu nechávať škvrny na šatách a na zemi sa na nich dá ľahko pošmýknúť.

Mrazom vysušené ružové lupienky sú obyčajne lacnejšie ako čerstvé ale drahšie ako hodvábne lupienky. Tento druh patrí na svadobnom trhu k relatívnej novinke. Po sušení zmrazením zostávajú ružové lupienky čerstvé ako keby ste ich práve natrhali z čerstvých kvetov a sú ohybnejšie a jemnejšie ako klasicky vysušené lupienky.

Hodvábne svadobné lupienky sú najlacnejšie z uvedených a ideálne sa hodia na použiie v miestnostiach. Ani vo veľkých množstvách nie je problém so škvrnami, ani bezpečnosťou. V každom prípade sa oplatí kupovať len kvalitu. Hodvábne lupienky by nemali byť všetky rovnakej veľkosti, nemali by byť príliš piesvitné ani tenké.

Použitie ružových lupienkov

Nevesta a lupene ruziPre použitie vonku sa najviac hodia zamrazené a čerstvé ružové lupienky.

Pre použitie vo vnútri - najideálnejšie sú sušené, alebo hodvábne lupienky. Čerstvé môžu zašpiniť šaty, alebo sa na nich niekto môže pošmyknúť.

Pre družičky s košíčkom - družičkám môžete dať akýkoľvek druh lupienkov, hostia ich nebudú sledovať zblízka a obyčajne ich nepotrebujú veľa, ale v prvom rade netreba zabúdať na bezpečnosť prítomných a radšej sa vyhnúť čerstvým lupienkom.

Na výzdobu svadobného stola - mrazom vysušené ružové lupienky sú na výzdobu svadobného stola ideálnou voľbou, vďaka svojemu sviežemu vzhľadu, ale rovnako dobre poslúžia za zlomok ich ceny aj hodvábne lupienky.

Na vyprevadenie novomanželov z kostola - ako pri družičkách s kvetinovým košíčkom, aj tu môžete použiť akýkoľvek druh ružových lupienkov s prihliadnutím na bezpečnosť svadobných hostí ako aj šťastných novomanželov.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 30.06.2006: admin, Diskusia k článku "Všetko o ružových lupienkoch"rightend