startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Už ste si vybrali dátum svadby?

line

harmonogram
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Toto je asi najčastejšia otázka akú počujú čerství snúbenci od ľudí zo svojho najbližšieho okolia. Pravdou je, že len málokto vie po zásnubách bez zaváhania odpovedať „áno“. Podobná otázka vyvolá skôr rozpačitú, niekedy až odmietavú reakciu, hoci skôr či neskôr príde deň, kedy začnete listovať v kalendári, aby ste našli ten najvhodnejší dátum pre ten „svoj deň“, miesto pre svadobný obrad aj svadobnú hostinu.

Okruhle stolyAko začať

Snúbenci by mali začať s prípravami na svadbu podľa možnosti čo najskôr. Toho, čo treba zariadiť je veľa, ale pri včasnom začiatku a troche disciplíny spoločne s výdatnou pomocou internetu a svadobných portálov, či časopisov, vám nakoniec nemusí všetko „spadnúť na hlavu“.

Keď si už zakrúžkujete dátum v kalendári je najlepšie hneď začať s rezerváciou miesta svadobného obradu a hostiny. Nezriedka sa stáva, že atraktívne miesta bývajú vyhradené aj na 2 roky vopred a tak otáľanie nie je na mieste. Väčšina svadieb sa odohráva v sobotu a tak sa môže stať, že tento deň už bude na vami vybranom mieste úplne obsadené. Zohnať miesto pre ktorýkoľvek iný deň je nielen jednoduchšie, ale často aj podstatne lacnejšie.

Miesto pre svadobnú recepciu už máte rezervované, čo ďalej?

Môžete si obaja zhlboka vydýchnuť a pri najbližšej príležitosti s hrdosťou v hlase odpovedať "Áno!". Za rohom však už čakajú ďalšie naliehavé otázky.
  • Už ste si vybrali svojich svadobčanov?
  • Má už nevesta vybrané svadobné šaty?
  • Ako bude vyzerať výzdoba svadobnej jedálne?
  • Čo tak nejaký jednotiaci farebný, alebo tématický motív?
  • Kam sa chystáte na svadobnú cestu?
Nenechajte sa vyviesť z miery. Všetky tieto ale aj iné otázky nájdu svoju odpoveď postupne ako budete každým dňom bližšie k dátumu svadby. Nie vždy to bude prechádzka ružovým sadom ale všetko sa nakoniec určite dobre skončí. Hlavné je užiť si svoj svadobný deň podľa svojich predstáv, dobre si ho zapamätať a využiť to pri budovaní pevného vzájomného vzťahu vo všedných dňoch, ktoré pridu po svadbe.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 11.04.2006: admin, Diskusia k článku "Už ste si vybrali dátum svadby?"rightend