startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Tipy na účesy pre budúce nevesty

line

svadobné účesy
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Dokonalý svadobný deň si len ťažko dokážeme predstaviť bez dokonalého účesu ženícha, nevesty a pravdaže aj svadobčanov. Veď „krásni ľudia“ nežijú len v Hollywoode. Kto sa pozerá s otvorenými očami, nájde takých ľudí aj medzi susedmi, bratmi či sesternicami, ktoré sa práve chystajú na cestu k oltáru.
Svadobny uces_02Začneme výberom kozmetiky k vhodnému strihu svadobných šiat, veď práve tie spoločne s vhodným účesom udávajú tón celého svadobného obradu.

Materiál zvolených svadobných šiat môže mať rozhadzujúci vplyv na konečnú podobu nevestinho účesu. V praxi to znamená, že hladký a lesklý účes sa hodí k hladkým saténovým šatám a bohaté kučery vhodne dopĺňajú svadobné šaty z tylu.

Pri výbere svadobných šiat je dobré dbať aj na celkový tvar nevestinej postavy. Tá môže byť širšia alebo vyššia. K vyššej postave sa hodí dlhá sukňa a široký účes a širšiu postavu opticky zúži štíhly účes a dlhé kučery.

Svadobné šaty musia byť vzhľadom k postave vyvážené. Nevesta s krátkymi vlasmi v bohato zdobených šatách by mala svoj výber vyvážiť vhodnou čelenkou, rovnako ako nevesta nižšej postavy s bohatou hrivou by mala zvážiť vyčesaný účes, ktorý jej pomôže zaujať.

Časť dňa, v ktorom sa svadba koná, má rovnako vplyv na výber účesu a doplnkov k nemu. Pre svadbu skoro ráno alebo cez deň sa hodí menej formálna úprava (čelenka, kvetinový veniec do vlasov), na večer si môžete dovoliť viac pompy a lesku so svadobným diadémom.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 29.11.2006: admin, Diskusia k článku "Tipy na účesy pre budúce nevesty"rightend