Tipy na účesy pre budúce nevesty


svadobné účesy
Dokonalý svadobný deň si len ťažko dokážeme predstaviť bez dokonalého účesu ženícha, nevesty a pravdaže aj svadobčanov. Veď „krásni ľudia“ nežijú len v Hollywoode. Kto sa pozerá s otvorenými očami, nájde takých ľudí aj medzi susedmi, bratmi či sesternicami, ktoré sa práve chystajú na cestu k oltáru.
Svadobny uces_02Začneme výberom kozmetiky k vhodnému strihu svadobných šiat, veď práve tie spoločne s vhodným účesom udávajú tón celého svadobného obradu.

Materiál zvolených svadobných šiat môže mať rozhadzujúci vplyv na konečnú podobu nevestinho účesu. V praxi to znamená, že hladký a lesklý účes sa hodí k hladkým saténovým šatám a bohaté kučery vhodne dopĺňajú svadobné šaty z tylu.

Pri výbere svadobných šiat je dobré dbať aj na celkový tvar nevestinej postavy. Tá môže byť širšia alebo vyššia. K vyššej postave sa hodí dlhá sukňa a široký účes a širšiu postavu opticky zúži štíhly účes a dlhé kučery.

Svadobné šaty musia byť vzhľadom k postave vyvážené. Nevesta s krátkymi vlasmi v bohato zdobených šatách by mala svoj výber vyvážiť vhodnou čelenkou, rovnako ako nevesta nižšej postavy s bohatou hrivou by mala zvážiť vyčesaný účes, ktorý jej pomôže zaujať.

Časť dňa, v ktorom sa svadba koná, má rovnako vplyv na výber účesu a doplnkov k nemu. Pre svadbu skoro ráno alebo cez deň sa hodí menej formálna úprava (čelenka, kvetinový veniec do vlasov), na večer si môžete dovoliť viac pompy a lesku so svadobným diadémom.

autor: M. P.