startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Svadba v USA (časť 7.) - Svadobné zvyky a tradície

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Existuje veľa skvelých tradícií a zvykov, ktoré by sme chceli zakomponovať do svadobného obradu a následnej svadobnej hostiny. Spolu s Romanom som strávila veľa času v diskusiách o všetkých, pokúšajúc sa vybrať tie, ktoré sa stanú súčasťou nášho svadobného dňa. Budeme mať tradičný katolícky sobáš, ale chceli by sme ho spraviť niečím jedinečný. Chceli by sme v ňom zvyky z Ukrajinskej kultúry a taktiež pochopiteľne zvyky z našej Americkej.
Na väčšine svadobných hostín, nevesta a ženích sa navzájom kŕmia. Niektorý ľudia veria, že vzájomné kŕmenie ženícha a nevesty je znakom ich lásky a starostlivosti jeden o druhého a toto bude "kŕmiť" ich lásku a starostlivosť až do konca ich života.

Pre nás je obrúčka symbolom slnka, zeme, vesmíru, úplnosti a dokonalosti, nekonečnosti a lásky. Väčšina ľudí hovorí, že sa podľa tradícií nosí na prostredníku, lebo staroveký Gréci verili, že žila z prostredníka prúdi priamo do srdca.

Ukrajinské svadby majú veľa rôznych zvykov, tu je niekoľko, ktoré sme sa rozhodli začleniť do našej svadby:

Vinočky su malé venčeky, ktoré sa dávajú na ženíchovu a nevestinu hlavu. Reprezentujú prírodnú korunku, Medktorá počas ich svadobného dňa symbolizuje, že ženích a nevesta sú princ a princezná. Korunovácia páru je súčasťou svadobného obradu v kostole.

Na začiatku svadobnej hostiny nás Romanovi rodičia budú vítať chlebom, soľou, medom a vínom, každé symbolizujúce všetky elementy potrebné k prosperujúcemu a šťastnému spoločnému životu. Taktiež počas svadobnej hostiny budeme mať "korovaj", tradičný Ukrajinský svadobný chlieb. Tento chlieb je ozdobený vtáčikmi a kvetmi, ktoré majú znamenať prijatie našej novo sa formujúcej rodiny.

Zahrnutím týchto tradícií chceme pozdvihnúť slávnosť nášho svadobného dňa. Nechceli sme naplánovať iba veľkolepý a skvelý svadobný obrad, ale chceli sme zdieľať našu radosť z tohoto dňa s našou rodinou a priateľmi. Tieto tradície prinesú jedinečnosť a zábavu do nášho mimoriadneho dňa.


Ďalšie články na tému svadba v USA:

Svadba v USA (časť 1.) - ako sme sa spoznali
Svadba v USA (časť 2.) - žiadosť o ruku
Svadba v USA (časť 3.) - kultúrne pozadie
Svadba v USA (časť 4.) - moje družičky
Svadba v USA (časť 5.) - plánovanie svadby
Svadba v USA (časť 6.) - svadobné šaty
Svadba v USA (časť 8.) - náš zoznam


line
line

Diskusia


forum 21.09.2005: admin, Diskusia k článku "Svadba v USA (časť 7.) - Svadobné zvyky a tradície"rightend