startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Svadba v USA (časť 6.) - Svadobné šaty

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Už keď som bola malé dievčatko, snívala som o nádhernej svadbe v lete. Predstavovala som si nádherného ženícha, ktorý stojí pred vchodom do kostola a čaká na mňa aby ma odviedol uličkou k oltáru. Mala som na sebe krásne svadobné šaty, tylová sukňa sa vlnila okolo mňa a vznášala sa vzduchom ako som kráčala.
Prezeranie siatToto bolo presne tá predstava, ktorú som mala v hlave, keď  som začala hľadať svoje svadobné šaty. Zorganizovala som malú skupinku žien, ktoré my budú pomáhať pri výbere svadobných šiat - moju mamu, dve babičky a moju priateľku Beccu. Pomyslenie na tento deň bolo pre mňa vzrušujúce, noc pred tým som nemohla spať a ráno som sa zobudila hodinu pred zvonením budíka. Bol to deň, na ktorý som čakala a nemohla som sa dočkať až si budem skúšať všetky tie nádherné svadobné šaty, ktoré som obdivovala v obchodoch už takú dlhú dobu.

Keď sme prišli do obchodu so svadobnými šatami, tak som sa začala po ňom rozhliadať a chytala som do rúk všetky látky, ktoré tam boli: tyl, hodváb, ... Nehľadela som na meno návrhára; bol to štýl šiat čo ma zaujímalo. Vyskúšala som všetky šaty mojej veľkosti, objektívne hľadajúc i v štýloch, o ktorých som si nikdy nemyslela, že ma budú zaujímať. Samozrejme som ďalej hľadala šaty, ktoré som si už dávno vysnívala. Všetci v mojom doprovode mali svoje predstavy o perfektných šatách pre mňa a ďalej vylepšovali svoje voľby v obchode.

Chcela som vyskúšať čo najväčší počet šiat ako sa dalo len zvládnuť, aby som zistila, aký štýl šiat sa najviac hodí k mojej postave. Všetky šaty, ktoré som na seba obliekla boli úžasné, či už boli s perlami alebo z hodvábu. Ako som tak stála na osvietenom pódiu oproti veľkým zrkadlám a skúšala som si rôzne šaty, cítila som sa ako princezna. Ale stále som nemohla nájsť tie pravé šaty. Rozhodla som sa, že si vezmem tie ktoré som naposledy skúšala. A odrazu oproti na ramienku, boli šaty pre mňa. Ani som si ich nemusela skúšať, aby som to zistila, ale hneď ako som ich zvesila, bežala som do kabínky. Boli jasne biele, a korzetový živôtik držali špagetové ramienka. Boli ozdobené malými aplikáciami z perál a volánikmi, mali tylovú sukňu, ktorá bola zdola vrstvená, a preto sa vlnila keď som sa pohybovala. Vedela som, že sú to svadobné šaty, ktoré som hľadala! Keď som stála oproti zrkadlám, tak moja mama, babička i Beca mi potvrdili, že sú perfektné. Chvíľku som o nich uvažovala, vyskúšala som si ich dvakrát, ale rozhodla som sa, že skúsim ešte nejaké iné než si ich kúpim. Vyšla som z obchodu a obzrela som sa späť a rozmýšľala som o tom, ako veľmi sa mi zapáčili tieto šaty.

Po niekoľkých týždňoch hľadania, som nenašla ani jedny šaty, ktoré by sa im vyrovnali, tak som sa rozhodla, že sa vrátim späť a kúpim ich. Rozhodla som sa proti radám všetkých žien, ktoré mi pomáhali pri výbere a radili mi, aby som si nekupovala prvé šaty, ktoré sa mi zapáčia, lebo môžem nájsť iné, ktoré sa mi budú páčiť ešte viac a ja budem ľutovať, že som už jedny kúpila. Moje svadobné šaty čakajú v šatníku už skoro rok a ja som stále rozhodnutá, že ich budem mať na sebe na svoj svadobný deň. Pri obzeraní rôznych časopisov som sa ešte viac utvrdila v tom, ako dobre som urobila, že som nedala na ich rady. Doteraz som nenašla žiadne, ktoré by sa mi páčili viac. Myslím si, že moje svadobné šaty sú najkrajšie aké som kedy videla. Iba dúfam, že Roman so mnou bude súhlasiť.


Ďalšie články na tému svadba v USA:

Svadba v USA (časť 1.) - ako sme sa spoznali
Svadba v USA (časť 2.) - žiadosť o ruku
Svadba v USA (časť 3.) - kultúrne pozadie
Svadba v USA (časť 4.) - moje družičky
Svadba v USA (časť 5.) - plánovanie svadby
Svadba v USA (časť 7.) - svadobné zvyky a tradície
Svadba v USA (časť 8.) - náš zoznam


line
line

Diskusia


forum 21.09.2005: admin, Diskusia k článku "Svadba v USA (časť 6.) - Svadobné šaty"rightend