startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Svadba v USA (časť 5.) - Plánovanie svadby

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Naša svadba by mala byť v Carnegie Root Room, Oberlinská univerziata, Oberlin štát Ohio. Je to to najfantastickejšie miesto! Pôvodne sme si zarezervovali svadbu v hoteli v centre mesta, ale neboli sme spokojný s tmavou miestnosťou v prízemí hotelu. Roman navrhol, aby sme vyskúšali Oberlinskú Univerzitu, ktorá má nádherné univerzitné mestečko. Práve tam, uprostred nádherného parku plného oslňujúcich stromov a kvetín, nazývaného Tappan Square, sa nachádza Carnegie Root Room. Hneď ako sme vstúpili do miestonosti, vyplnenej jasným svetlom rozlievajúcim sa cez veľké okná na stenách, vedeli sme, že to je to miesto, kde budeme mať svadbu. Je to veľká miestnosť, kde je jej veľkosť všade cítiť. Samozrejmá vec je, že dodávateľ potravín a riaditeľ, s ktorými sme pripravovali Root Room, sú veľmi kreatívny a vždy nás povzbudzovali pri výbere dokorácií a menu. Nechali nám miestnosť otvorenú od piatku pred svadbou, a tak sme ju mohli vyzdobiť ako sme len chceli.
Svadba vonkuPráve teraz rozmýšľame, že by sme mohli zavesiť blikajúce svetlá nad schodmi k Root Room a do každého okna dáme perlovú veľkú vázu.

Výber menu bol tvrdý oriešok, lebo sme mali možnosť vyberať z veľkého počtu jedál. Pretože nie sme práve najväčšími vyznávačmi červeného mäsa, tak sme sa rozhodli, že hlavný chod bude kurací a vegetariánsky. Po čerstvom šaláte so špenátom, uhorke a červenej cibuli, bude hosťom podávané kura plnené podľa Lady Aster s Portobello a hubami alebo špenátovými lasaňami. Všetky jedlá budú podávané so zelenými bobmi mandlí a ku kuraťu s hubami máme pripravené červené zemiaky. Ako dezert bude podávaný svadobný koláč a ukrajinská torta a káva.

Keďže Oberlinská Univerzita má nádhernú záhradu a úžasnú vyhliadku, tak chceme usporiadať svadobnú hostinu tu a samozrejme sa budeme pred hostinou v nej i fotiť. Dúfame, že budeme mať krásny slnečný deň, aby sme mohli na fotkách zachytiť krásu záhrady. Roman a ja máme veľkú radosť z toho, že budeme mať svadbu v Oberlin College, lebo tu sme strávili mnoho krásnych chvíľ prechádzkami v parku a túlaním sa po malebných obchodíkoch poblíž námestia Tappan. Oberlinská Univerzita je tiež miesto dýchajúce históriou, lebo to bola prvá univerzita, ktorá umožnila študovať minoritám (vrátane žien). Jedinečnosť tejto univerzity cítime ako označenie nášho sna jedinečnej svadby.


Ďalšie články na tému svadba v USA:

Svadba v USA (časť 1.) - ako sme sa spoznali
Svadba v USA (časť 2.) - žiadosť o ruku
Svadba v USA (časť 3.) - kultúrne pozadie
Svadba v USA (časť 4.) - moje družičky
Svadba v USA (časť 6.) - svadobné šaty
Svadba v USA (časť 7.) - svadobné zvyky a tradície
Svadba v USA (časť 8.) - náš zoznam


line
line

Diskusia


forum 21.09.2005: admin, Diskusia k článku "Svadba v USA (časť 5.) - Plánovanie svadby"rightend