startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Svadba v USA (časť 4.) - Moje družičky

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Spolu s Romanom sme sa rozhodli, že 19. august 2000 bude ďeň našej svadby, presne 5 rokov po našom prvom rande 19. augusta 1995. Pretože august je v Ohio nádhrený a tiež pre význam tohoto dňa pre nás, nebolo pochýb, že máme skvelý dôvod zobrať sa v tento deň.
Svoju mladšiu sestru Libby som si vybrala za svoju prvú družičku. Keď sme ešte boli malé, Pred svadboutak som jej sľúbila, že bude moja prvá družička a ja som chcela dodržať sľub, ktorý som je dala. Bolo to síce jednoduché, ale vzrušujúce rozhodnutie a ja som hneď po zásnubách požiadala sestru, aby bola mojou prvou družičkou. Výber družičiek bol však veľkým orieškom, ktorý som musela rozlúsknuť. Spomínala som na všetky báječné priateľky, ktoré som si našla počas všetkých rokov a spomínala som ako sa dotkli môjho života, každá iným spôsobom. Ako si mám vybrať len zopár, ktoré pozvem na svoju svadobnú hostinu? Strávila som istý čas spomínaním na staré časy, na to s kým som rástla a na súčasnosť a priateľky, ktoré mám teraz. Toto ma priviedlo k rozhodnutiu, že pozvem priateľky, ktoré poznám od malička, ale tiež tie, ktoré poznám krátko, ale sú mi veľmi blízke.

Vybrala som len 3 družičky, aby to bolo jednoduché a osobité, vybrala som Jasmine, Rebeccu a Leslie.

Jasmine sa stala mojou sesternicou, vďaka svadbe, keď sme mali 3 roky. Nežila blízko mňa, ale chodila k nám na letné prázdniny. Celé roky sme si písali listy a ja ich ešte stále mám plné krabice od topánok. Priateľstvo s Jasmine ma presvedčilo o tom, že vzdialenosť nie je neprekonateľnou prekážkou pre udržanie dobrého priateľstva medzi dvomi ľuďmí. Rebeccu som spoznala pred 10 rokmi, a hneď ako sme sa spoznali, stali sa z nás najlepšie priateľky. Rástli sme spolu a boli sme nerozlučné priateľky. Rebecca je v každej mojej spomienke od 12 rokov až po strednú školu. I napriek tomu, že Rebecca i ja sme sa zmenili a roky už žijeme každá svoj život, stále sme si zostali blízke. Som vďačná za to, že Rebecca je stále súčasťou môjho života.

Leslie je priateľka, ktorá vstúpila do môjho života len pred pár rokmi. Je zasnúbená s Romanovým priateľom a hneď ako sme sa spoznali, stali sa z nás nerozlučné priateľky. Je jednou z najpríjemnejších, najstarostlivejších ľudí, ktorých som kedy stretla. Vždy keď som v jej blízkosti, musím sa smiať. Keď myslím na to, koho pozvať na svoju svadbu, tak si to neviem predstaviť bez Leslienho smiechu a lásky. To boli  ženy, ktoré som si vybrala za svoje družičky. Všetky sú pre mňa dôležité, každá iným spôsobom. Nie sú len zvláštnou súčasťou mojej minulosti a súčasnosti, ale budú pri mne i počas mojej svadby, môjho štartu do budúcnosti. Každá inak zasiahla do môjho života a ja som vďačná za ich priateľstvo.


Ďalšie články na tému svadba v USA:

Svadba v USA (časť 1.) - ako sme sa spoznali
Svadba v USA (časť 2.) - žiadosť o ruku
Svadba v USA (časť 3.) - kultúrne pozadie
Svadba v USA (časť 5.) - plánovanie svadby
Svadba v USA (časť 6.) - svadobné šaty
Svadba v USA (časť 7.) - svadobné zvyky a tradície
Svadba v USA (časť 8.) - náš zoznam


line
line

Diskusia


forum 21.09.2005: admin, Diskusia k článku "Svadba v USA (časť 4.) - Moje družičky"rightend