startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Predčasné vrásky

line

make-up
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Starnutie je prirodzený biologický proces. Predovšetkým pre nežnejšiu polovičku ľudstva sú predčasné vrásky zdrojom skrytých obáv. Nečudo, veď zo všetkých časopisov o životnom štýle a reklám na kozmetiku na nás pozerajú žiarivo mladistvé a esteticky dokonalé tváre.
vraskyPre stále viac 20 - 30-ročných mladých dievčat a žien sú pravé vrásky dôvodom bezradného nevysloveného znepokojenia. Odborníci na zdravie pokožky poukazujú na tento jav ako na dôsledok uponáhľaného a nezdravého životného štýlu. Na čo si treba dať pozor, ak sa chcete vráskam vyhýbať čo najdlhšie:

Ak to myslíte s bojom proti vráskam naozaj vážne, mali by ste bezodkladne prestať fajčiť. Tabaková neresť prispieva k predčasnému objavovaniu vrások hneď niekoľkými spôsobmi. Redukuje pružnosť kolagénového väziva pokožky a oslabuje regeneračnú schopnosť.

Aj priame slnečné svetlo okráda našu pokožku o vitalitu. Ak patríte k tým, čo sa aj napriek všeobecným varovaniam radi slnia, určite viete o čom je reč. Nejde len o vyššie riziko vrások pod očami, ale aj o to, že pri nadmernom slnení sa pokožka vysúša. Preto pri dlhšom pobyte na priamom slnku (obvykle medzi 10. a 15. hodinou) vždy používajme opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom, slnečné okuliare a klobúk.

Silné čistiace mydlo a teplá voda sú podľa mnohých osvedčenou domácou kúrou na prvé vrásky. V skutočnosti však tieto prostriedky narúšajú vrchnú vrstvu pokožky a naopak ešte viac prispievajú k jej zvráskaveniu.

Dehydrovaná pleť je živnou pôdou pre tvorbu vrások. O prísun životodarných tekutín sa môžeme postarať pravidelným pitným režimom aj používaním kvalitnej odlíčovacej kozmetiky. A práve tu robí veľa žien chybu užívaním prípravkov s vysokým obsahom alkoholu a tenzínu. Tie potom narušujú hypodermovú vrstvu kože, takže na jej obnovu sú potrebné stále účinnejšie hydratačné prípravky.

K úplnej starostlivosti o pleť patria aj vyživovacie krémy. Ani tie však nie sú všeliekom na nedostatočnú životosprávu. Zdravie pokožky môžu zo stravovacieho hľadiska ohroziť najme nízkobielkovinové alebo nízkotučné diéty. V hierarchii vyživovania je pokožka spoločne s vlasmi a nechtami na poslednom mieste. Na jej celkové zdravie má preto nezanedbateľný podiel aj dobrá kondícia kardiovaskulárneho a lymfatického obehového systému. Posilniť ho môžu špeciálne masáže tváre a masky na prekrvenie, ktoré však nikdy nenahradia nedostatok aktívneho pohybu či pobyt na čerstvom vzduchu.

Zvonka na zdravie pokožky útočia predovšetkým voľné kyslíkové radikály zo znečisteného ovzdušia a slnečného žiarenia. Ich neblahý vplyv dokážu zmierňovať antioxidanty. Z prírodných medzi ne patria predovšetkým vitamíny C a E, betakarotén, selén, pycnogenol, kyselina alfa-lipoová (tioktová). Okrem nich existuje ešte veľký výber krémov a antioxidaćných toník s aktívnym ochranným účinkom. Priaznivý účinok takejto všestrannej starostlivosti sa však nedostaví z večera na ráno. Naša pleť sa totiž úplne obnovuje každých 28 dní.

spracoval: M. P.line
line

Diskusia


forum 10.05.2010: admin, Diskusia k článku "Predčasné vrásky"rightend