startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Plavky ako uliate

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Aby Vám plavky padli ako uliate, musíte pri ich výbere zohľadniť svoje prirodzené krivky a zabudnúť na všetky prikrášlené krásavice z titulných stránok módnych časopisov. Dokonalá postava je v bežnom živote veľká vzácnosť. Väčšina skutočných žien vytrvalo bojuje s nedostatkami vlastnej postavy.
plavky_01_tsp89794064V nových plavkách by ste sa predovšetkým mali cítiť a pohybovať pohodlne. Ak si rada zaplávate, budú vám vyhovovať kvalitné jednodielne plavky, ktoré sa vo vode nebudú na chrbte krčiť a v ramienkach nebudú tlačiť.

Veľa žien sa v dvojdielnych plavkách necíti príjemne. Podobne veľa atraktívnych žien uprednostňuje decentný strih jednodielnych plaviek pred okázalou vyzývavosťou bikín. Jednodielne plavky pekne odhalia chrbát aj dekolt a súčasne skryjú menej dokonalé partie. Pátranie po ideálnych plavkách nebýva vždy jednoduché, ale o to väčšie je uspokojenie z úspechu.

Útle poprsie

Jednodielne plavky pre postavu s útlym poprsím majú obyčajne vystužený vrchný diel. Ak sa rozhodnete pre bikiny, vyberte si vrchný diel s polovičnou podprsenkou na ramienka, zdobený ornamentom alebo volánikmi, ktoré dodajú útlemu poprsiu plnšie tvary. Pristanú Vám aj plavky bez ramienok alebo s trojuholníkovými košíčkami. Vyhýbať by ste sa mali plavkám so širokým vrchným dielom.

Veľké poprsie

Ak Vám príroda nadelila plné tvary, doprajte im pevnú výstuž, ktorá ich ochráni a zároveň vyformuje. Vrchný diel plaviek so šnúrkou za krk trup predĺži a umožní vyniknúť celej Vašej postave. Váš pôvab zvýraznia tiež plavky obopínajúce brucho so zapínaním na chrbte alebo jednodielne plavecké plavky s vypchávkami, či všitými košíčkami. Ak sa rozhodujete pre dvojdielne plavky, hľadajte tie so širokými ramienkami, prípadne využite príležitosť kúpiť samostatne vrchný a spodný diel plaviek.

Krátke nohy a krátky driek

Vyniknete v plavkách s výstrihom v tvare srdca a vykrojenými stehnami, v ktorých budete pôsobiť vyššia a zároveň pritiahnete pozornosť k svojim bokom. Ak si chcete predĺžiť driek, vyskúšajte plavky s tenkým prúžkom. Pristanú Vám aj bikiny s prúžkovaným vrchným a jednofarebným spodným dielom. Farebný kontrast Vám zvýrazní a predĺži trup. Jednodielne jednofarebné plavky s hlbokým výstrihom zaručene pritiahnu pozornosť. Vyhýbajte sa dámskym šortkám a plavkám či bikinám so sukničkou.

Dlhý driek

Kúpiť si pekné šaty nebýva pre vysokú ženu zložité. S plavkami je to už ťažšie. Aby plavky postavu ešte viac nepredĺžovali, vyberajte si z pestrých farieb a nevšedných materiálov s vodorovne prúžkovaným vzorom. Ak máte radšej jednodielne plavky, určite si vyberiete zo širokej ponuky plaviek s výstrihom, ktoré podobne ako bikini rozdelia postavu a tak ju skrátia. Pristanú Vám aj dámske šortky, ktoré zvýraznia boky.
<
Už ste vyskúšali plavky so skladanou sukničkou? Výsledok Vás možno prijemne prekvapí. Vyniknete aj v plavkách zdobených výšivkou. Vyhýbajte sa prúžkovaným vzorom, vysokým výstrihom a jednodielnym plavkám tmavých farieb.

plavky_01_tsp91911474Ak svoje prednosti nechcete skrývať, hľadajte plavky so zvislými pásikmi alebo úspornou dolnou časťou. Vyhýbajte sa dámskym šortkám a zvislým vzorom. Ak dávate prednosť jednofarebným plavkám, vyberajte si z pestrých farieb.

Postava typu „hruška“

Tento typ postavy potrebuje pohľad okolia obrátiť od pásu nahor. K tomu najlepšie poslúžia drobné ozdoby na pestrom vrchnom diele plaviek. Spodný diel by mal byť predovšetkým elastický, pohodlný a ideálne v tmavej farbe.

Atletická postava

Atletickej postave pristanú plavky športového strihu. Súmerná postava dobre vynikne v boy shorts, v plavkách s výrazným vzorom, plaveckých plavkách alebo plavkách s malým výstrihom. Vašu postavu opticky znížia a zvýraznia jej pôvab.

Postava typu „presýpacie hodiny“

Krivky plnoštíhlej postavy najviac vyniknú v jednodielnych plavkách pestrých farieb. Vyberiete si aj z plaviek so širokým a vysoko posadeným pásom. Ak to Vaša postava dovolí, neváhajte vyskúšať si horný diel so všitou podprsenkou a dvoma širokými ramienkami alebo jedným na krku.

Potrebujete zoštíhliť pás?

Vyskúšajte plavky princeznovského strihu. Pohrajte sa s farebným kontrastom vrchného a spodného dielu plaviek zo skladaných materiálov, ktoré vám zoštíhlia driek.

Trápi Vás nevýrazný driek?

Vyskúšajte plavecké plavky, ktoré sa dobre prispôsobia postave a dovolia vyniknúť plnému výstrihu. Pristanú Vám aj plavky s netradičným výstrihom do „véčka“ alebo „srdiečka“. Chcete sa pochváliť peknými nohami? Môžete vyskúšať dámske šortky či sukničkové plavky.

spracoval: M. P.line
line

Diskusia


forum 07.09.2012: admin, Diskusia k článku "Plavky ako uliate"rightend