Plavky ako uliate


zaujímavosti
Aby Vám plavky padli ako uliate, musíte pri ich výbere zohľadniť svoje prirodzené krivky a zabudnúť na všetky prikrášlené krásavice z titulných stránok módnych časopisov. Dokonalá postava je v bežnom živote veľká vzácnosť. Väčšina skutočných žien vytrvalo bojuje s nedostatkami vlastnej postavy.
plavky_01_tsp89794064V nových plavkách by ste sa predovšetkým mali cítiť a pohybovať pohodlne. Ak si rada zaplávate, budú vám vyhovovať kvalitné jednodielne plavky, ktoré sa vo vode nebudú na chrbte krčiť a v ramienkach nebudú tlačiť.

Veľa žien sa v dvojdielnych plavkách necíti príjemne. Podobne veľa atraktívnych žien uprednostňuje decentný strih jednodielnych plaviek pred okázalou vyzývavosťou bikín. Jednodielne plavky pekne odhalia chrbát aj dekolt a súčasne skryjú menej dokonalé partie. Pátranie po ideálnych plavkách nebýva vždy jednoduché, ale o to väčšie je uspokojenie z úspechu.

Útle poprsie

Jednodielne plavky pre postavu s útlym poprsím majú obyčajne vystužený vrchný diel. Ak sa rozhodnete pre bikiny, vyberte si vrchný diel s polovičnou podprsenkou na ramienka, zdobený ornamentom alebo volánikmi, ktoré dodajú útlemu poprsiu plnšie tvary. Pristanú Vám aj plavky bez ramienok alebo s trojuholníkovými košíčkami. Vyhýbať by ste sa mali plavkám so širokým vrchným dielom.

Veľké poprsie

Ak Vám príroda nadelila plné tvary, doprajte im pevnú výstuž, ktorá ich ochráni a zároveň vyformuje. Vrchný diel plaviek so šnúrkou za krk trup predĺži a umožní vyniknúť celej Vašej postave. Váš pôvab zvýraznia tiež plavky obopínajúce brucho so zapínaním na chrbte alebo jednodielne plavecké plavky s vypchávkami, či všitými košíčkami. Ak sa rozhodujete pre dvojdielne plavky, hľadajte tie so širokými ramienkami, prípadne využite príležitosť kúpiť samostatne vrchný a spodný diel plaviek.

Krátke nohy a krátky driek

Vyniknete v plavkách s výstrihom v tvare srdca a vykrojenými stehnami, v ktorých budete pôsobiť vyššia a zároveň pritiahnete pozornosť k svojim bokom. Ak si chcete predĺžiť driek, vyskúšajte plavky s tenkým prúžkom. Pristanú Vám aj bikiny s prúžkovaným vrchným a jednofarebným spodným dielom. Farebný kontrast Vám zvýrazní a predĺži trup. Jednodielne jednofarebné plavky s hlbokým výstrihom zaručene pritiahnu pozornosť. Vyhýbajte sa dámskym šortkám a plavkám či bikinám so sukničkou.

Dlhý driek

Kúpiť si pekné šaty nebýva pre vysokú ženu zložité. S plavkami je to už ťažšie. Aby plavky postavu ešte viac nepredĺžovali, vyberajte si z pestrých farieb a nevšedných materiálov s vodorovne prúžkovaným vzorom. Ak máte radšej jednodielne plavky, určite si vyberiete zo širokej ponuky plaviek s výstrihom, ktoré podobne ako bikini rozdelia postavu a tak ju skrátia. Pristanú Vám aj dámske šortky, ktoré zvýraznia boky.
<
Už ste vyskúšali plavky so skladanou sukničkou? Výsledok Vás možno prijemne prekvapí. Vyniknete aj v plavkách zdobených výšivkou. Vyhýbajte sa prúžkovaným vzorom, vysokým výstrihom a jednodielnym plavkám tmavých farieb.

plavky_01_tsp91911474Ak svoje prednosti nechcete skrývať, hľadajte plavky so zvislými pásikmi alebo úspornou dolnou časťou. Vyhýbajte sa dámskym šortkám a zvislým vzorom. Ak dávate prednosť jednofarebným plavkám, vyberajte si z pestrých farieb.

Postava typu „hruška“

Tento typ postavy potrebuje pohľad okolia obrátiť od pásu nahor. K tomu najlepšie poslúžia drobné ozdoby na pestrom vrchnom diele plaviek. Spodný diel by mal byť predovšetkým elastický, pohodlný a ideálne v tmavej farbe.

Atletická postava

Atletickej postave pristanú plavky športového strihu. Súmerná postava dobre vynikne v boy shorts, v plavkách s výrazným vzorom, plaveckých plavkách alebo plavkách s malým výstrihom. Vašu postavu opticky znížia a zvýraznia jej pôvab.

Postava typu „presýpacie hodiny“

Krivky plnoštíhlej postavy najviac vyniknú v jednodielnych plavkách pestrých farieb. Vyberiete si aj z plaviek so širokým a vysoko posadeným pásom. Ak to Vaša postava dovolí, neváhajte vyskúšať si horný diel so všitou podprsenkou a dvoma širokými ramienkami alebo jedným na krku.

Potrebujete zoštíhliť pás?

Vyskúšajte plavky princeznovského strihu. Pohrajte sa s farebným kontrastom vrchného a spodného dielu plaviek zo skladaných materiálov, ktoré vám zoštíhlia driek.

Trápi Vás nevýrazný driek?

Vyskúšajte plavecké plavky, ktoré sa dobre prispôsobia postave a dovolia vyniknúť plnému výstrihu. Pristanú Vám aj plavky s netradičným výstrihom do „véčka“ alebo „srdiečka“. Chcete sa pochváliť peknými nohami? Môžete vyskúšať dámske šortky či sukničkové plavky.

spracoval: M. P.