startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Syndróm nevypočítateľnej snúbenice

line

zásnuby
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Syndrómom „nevypočítateľnej snúbenice“ sa označuje budúca nevesta, ktorá sa v zápale svadobných príprav správa panovačne až nevypočitateľne, terorizuje najbližšiu rodinu a svadobčanov, porušuje pravidlá slušného správania a spôsobí všeobecnú pohromu.
Nevesta s mamou_02Niekoľko príkladov:

Na zásnubnej hostine sa stretli rodiny budúcich manželov. Počas svadobného prípitku snúbenica predniesla tento prípitok: „Zasnúbime sa hneď, ako budeme mať obrúčky. Vlastne už sme si ich aj vybrali a stoja 30 000."

Raz som v zamestnaní dostala pozvánku na večer pre dámy, na ktorom boli uvedené aspoň štyri miesta, kde mala budúca nevesta registrovaný svoj zoznam želaní. Okrem toho mal na oslavu každý pozvaný hosť priniesť aj fľašu vína a nejakú pozornosť z keramiky. Hovorím si, prečo nie? A tak som prišla v určený čas na určené miesto aj s fľašou a darčekom. Už krátko po príchode som zistila, že sú tam so mnou len kolegovia z práce a matka nevesty. Hrali sme svadobné hry, bolo aj dobré občerstvenie a všetci sa bavili. Na konci oslavy požiadala mama našej hostiteľky o slovo a v mene nevesty sa ospravedlnila všetkým za to, že jej dcéra si nemohla dovoliť pozvať k svadobnému stolu všetkých svojich kolegov a tak pre nich pripravila túto oslavu.

A na záver zopár rád ako sa každá budúca nevesta môže vyhnúť nepríjemnému syndrómu:
  • Nezabudnite sa všetkým, ktorí vám so svadobnými prípravami pomáhajú, poďakovať - buďte k ľuďom veľkodušní.
  • Nehovorte o svadbe v kuse od chvíle, čo ste sa zasnúbili. Veľa ľudí to unavuje a možno tým stratíte aj priateľov. Nehovorte o tom, aké šaty si oblečiete. Nechajte to na fantáziu každého človeka až do chvíle, keď sa v týchto šatách ukážete na svojej svadbe.
  • Svadobnú hostinu plánujte v medziach svojich možností. Nenechávajte hostí platiť za nápoje. Ak si nemôžete dovoliť kompletné menu, zvoľte alternatívny spôsob občerstvenia. Návrhy na svadobné dary napísané na svadobných pozvánkach určite neurobia dobrý dojem.
  • Udržujte si triezvy pohľad na vec. Z času na čas si s partnerom pripomeňte, prečo k sebe patríte a chcete sa vziať.
  • Nepredpokladajte, že vám váš budúci manžel nebude chcieť pomôcť. Možno len nevie ako. Stačí ho len trochu nasmerovať.
  • Priznajte si, nikto a teda ani vy nedokáže mať všetko pod kontrolou – nehanbite sa požiadať o pomoc.
  • Netrápte sa kvôli maličkostiam.
  • Urobte si z času na čas malú radosť niečím, čo nesúvisí so svadbou.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 16.11.2006: admin, Diskusia k článku "Syndróm nevypočítateľnej snúbenice"rightend