Syndróm nevypočítateľnej snúbenice


zásnuby
Syndrómom „nevypočítateľnej snúbenice“ sa označuje budúca nevesta, ktorá sa v zápale svadobných príprav správa panovačne až nevypočitateľne, terorizuje najbližšiu rodinu a svadobčanov, porušuje pravidlá slušného správania a spôsobí všeobecnú pohromu.
Nevesta s mamou_02Niekoľko príkladov:

Na zásnubnej hostine sa stretli rodiny budúcich manželov. Počas svadobného prípitku snúbenica predniesla tento prípitok: „Zasnúbime sa hneď, ako budeme mať obrúčky. Vlastne už sme si ich aj vybrali a stoja 30 000."

Raz som v zamestnaní dostala pozvánku na večer pre dámy, na ktorom boli uvedené aspoň štyri miesta, kde mala budúca nevesta registrovaný svoj zoznam želaní. Okrem toho mal na oslavu každý pozvaný hosť priniesť aj fľašu vína a nejakú pozornosť z keramiky. Hovorím si, prečo nie? A tak som prišla v určený čas na určené miesto aj s fľašou a darčekom. Už krátko po príchode som zistila, že sú tam so mnou len kolegovia z práce a matka nevesty. Hrali sme svadobné hry, bolo aj dobré občerstvenie a všetci sa bavili. Na konci oslavy požiadala mama našej hostiteľky o slovo a v mene nevesty sa ospravedlnila všetkým za to, že jej dcéra si nemohla dovoliť pozvať k svadobnému stolu všetkých svojich kolegov a tak pre nich pripravila túto oslavu.

A na záver zopár rád ako sa každá budúca nevesta môže vyhnúť nepríjemnému syndrómu:

autor: M. P.