startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Láska je to jediné, na čom skutočne záleží

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Láska je to jediné, na čom záleží, je jediným skutočným meradlom úspechu nás, ľudských bytostí. V živote, ktorý sa tak rýchlo mení, ostáva láska jedinou hodnotou.
stastny parBlízkych nosíme v srdci. Nielen na Vianoce, ale po celý rok. Ak si na niektorých spomíname len raz v roku, je to škoda. Ak však prichádzajú do našich myšlienok po celý rok, ich miesto v našom srdci je nemenné.

Je nádherné milovať

Láska dáva nášmu životu iný rozmer. Skúša nás a zároveň učí. Jednému pocitu sa však nič nevyrovná. Pocitu milovať. Nože si spomeňte na pocit, keď vám niekto povedal: „Ľúbim ťa“. Krásne, však? Práve tento pocit „ľúbenia“ udržiava naše mentálne i fyzické telo v rovnováhe a poskytuje mu oporu, ochranu i motiváciu pre tú správnu chuť do života.

Všetko pominie, láska ostáva

Ako je možné, že láska má tak zvláštnu moc? Otvára ľudské srdcia a činí zázraky tak ako nik iný. Poskytuje ochranu i oporu. Ak miluješ, nie je „čo riešiť“. Si proste šťastný - šťastný, pretože miluješ. A tento pocit ti otvára srdce. Srdce, ktoré je častokrát zanesené všetkým tým, čím len láska nie je.

Láska hýbe svetom

Láska prežila generácie. Prekonala sváry, vojny, neprávosti a dostala sa tam, kde nič iné nepreniklo. Tí, ktorí milovali, vošli do dejín. A pritom milovali úplne obyčajnou ľudskou láskou. Láskou, ktorá viac myslela na iných ako na seba.

Ak človek leží na smrteľnej posteli, častokrát prehodnocuje svoj život: „Koľko som toho dal?“ Zväčša sa táto bilancia netýka majetku, ale vzťahov. „Ostane tu po mne i kúsok lásky? Dal som jej dosť?“

I Vianoce a Nový rok sú časom prehodnocovania. Človek nemusí čakať do momentu poslednej rozlúčky - vtedy je už zvyčajne neskoro, aby prehodnocoval. Každý deň je príležitosťou k uvedomovaniu si svojich priorít. Či sú správne, ukáže čas. Láska má však v ľudskom živote nenahraditeľné miesto. Či si jej význam uvedomujeme dostatočne, ukáže čas. Čas, ktorý prinavráti toľko, koľko sme v mene lásky dali.

Nech vám láska dá to pravé posolstvo Vianoc. Nech vloží do kolísky vášho srdca to najcennejšie - radosť a pokoj teraz i po celý nový rok. Nech prinesie činy, ktoré sú hodné skutočnej veľkej lásky.

autor: Bibiána Želiskováline
line

Diskusia


forum 30.12.2008: admin, Diskusia k článku "Láska je to jediné, na čom skutočne záleží"rightend