Láska je to jediné, na čom skutočne záleží


zaujímavosti
Láska je to jediné, na čom záleží, je jediným skutočným meradlom úspechu nás, ľudských bytostí. V živote, ktorý sa tak rýchlo mení, ostáva láska jedinou hodnotou.
stastny parBlízkych nosíme v srdci. Nielen na Vianoce, ale po celý rok. Ak si na niektorých spomíname len raz v roku, je to škoda. Ak však prichádzajú do našich myšlienok po celý rok, ich miesto v našom srdci je nemenné.

Je nádherné milovať

Láska dáva nášmu životu iný rozmer. Skúša nás a zároveň učí. Jednému pocitu sa však nič nevyrovná. Pocitu milovať. Nože si spomeňte na pocit, keď vám niekto povedal: „Ľúbim ťa“. Krásne, však? Práve tento pocit „ľúbenia“ udržiava naše mentálne i fyzické telo v rovnováhe a poskytuje mu oporu, ochranu i motiváciu pre tú správnu chuť do života.

Všetko pominie, láska ostáva

Ako je možné, že láska má tak zvláštnu moc? Otvára ľudské srdcia a činí zázraky tak ako nik iný. Poskytuje ochranu i oporu. Ak miluješ, nie je „čo riešiť“. Si proste šťastný - šťastný, pretože miluješ. A tento pocit ti otvára srdce. Srdce, ktoré je častokrát zanesené všetkým tým, čím len láska nie je.

Láska hýbe svetom

Láska prežila generácie. Prekonala sváry, vojny, neprávosti a dostala sa tam, kde nič iné nepreniklo. Tí, ktorí milovali, vošli do dejín. A pritom milovali úplne obyčajnou ľudskou láskou. Láskou, ktorá viac myslela na iných ako na seba.

Ak človek leží na smrteľnej posteli, častokrát prehodnocuje svoj život: „Koľko som toho dal?“ Zväčša sa táto bilancia netýka majetku, ale vzťahov. „Ostane tu po mne i kúsok lásky? Dal som jej dosť?“

I Vianoce a Nový rok sú časom prehodnocovania. Človek nemusí čakať do momentu poslednej rozlúčky - vtedy je už zvyčajne neskoro, aby prehodnocoval. Každý deň je príležitosťou k uvedomovaniu si svojich priorít. Či sú správne, ukáže čas. Láska má však v ľudskom živote nenahraditeľné miesto. Či si jej význam uvedomujeme dostatočne, ukáže čas. Čas, ktorý prinavráti toľko, koľko sme v mene lásky dali.

Nech vám láska dá to pravé posolstvo Vianoc. Nech vloží do kolísky vášho srdca to najcennejšie - radosť a pokoj teraz i po celý nový rok. Nech prinesie činy, ktoré sú hodné skutočnej veľkej lásky.

autor: Bibiána Želisková