startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Ako zobudiť ospalé oči

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

O očiach sa hovorí, že sú „oknami do duše“. Nič nedokáže tak okúzliť srdce ako pohľad do krásnych a hlbokých očí. Svet akoby sa v tej chvíli zastavil, vy ste jediný pár na celej zemi, ktorý si to všimol. V jedinej chvíli je zrazu všetko presne tak ako má byť. Áno, pohľad je vzácny dar!
Kontaktne sosovkyAni to najdokonalejšie líčenie vám veľmi nepomôže, keď sú vaše oči opuchnuté, červené a unavené. Pravidelná starostlivosť o oči im umožní vyniknúť a odovzdávať ich prirodzený šarm a energiu.

Celodenné sedenie pri počítači je pre vaše oči nezanedbateľnou záťažou. Príliš im neprospeje ani čítanie bez okuliarov či kontaktných šošoviek. Preto je dobré používať monitor s filtrom alebo okuliare s antireflexnou vrstvou.

Vašim očiam škodí aj zadymené alebo prašné prostredie. Doprajte v práci svojim očiam odpočinok v pravidelných intervaloch. Nájdite si minútu a zatvorte ich, ak je to potrebné, použite aj očné kvapky. Obzvlášť v letných mesiacoch kedy je vzduch presýtený alergénmi, môžu studené alebo teplé obklady uľaviť namáhaným očiam. K tomu trochu príjemnej hudby a máte ideálny spôsob oddychu po namáhavom pracovnom dni.

Nasledujúce tipy vám pomôžu udržiavať oči v dobrej kondícii:
  • Nechoďte spať skôr, ako si odstránite svoj denný mejkap. Drobné kúsky maskary môžu počas spánku podráždiť vaše oči.
  • Ak máte ťažkosti s koncentráciou počas pracovného dňa, doprajte svojim očiam vodnú masáž a krátku prestávku.
  • Investujte do kvalitnej očnej masky, ktorú pred použitím treba na krátky čas uložiť do chladničky.
  • Ak používate kontaktné šošovky, starostlivo dodržiavajte návod na použitie. Nezabúdajte ich pred spaním odkladať. Ak máte jednorazové šošovky, používajte ich len v stanovenom intervale.
  • Ak je to potrebné, absolvujte pravidelné zdravotné prehliadky.
  • Nestrkajte si prsty do očí. Veľké množstvo chorôb a infekcií sa dokáže preniesť hoci len minimálnym kontaktom s očami. Obzvlášť zápal očnej spojivky vie poriadne potrápiť, kým sa ho podarí vyliečiť.
  • Ako prírodný uvoľňovač stresu a uzdravenia mastnej pokožky môžete vyskúšať pleťovú masku z čerstvých uhoriek.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 12.02.2007: admin, Diskusia k článku "Ako zobudiť ospalé oči"rightend