Ako zobudiť ospalé oči


zaujímavosti
O očiach sa hovorí, že sú „oknami do duše“. Nič nedokáže tak okúzliť srdce ako pohľad do krásnych a hlbokých očí. Svet akoby sa v tej chvíli zastavil, vy ste jediný pár na celej zemi, ktorý si to všimol. V jedinej chvíli je zrazu všetko presne tak ako má byť. Áno, pohľad je vzácny dar!
Kontaktne sosovkyAni to najdokonalejšie líčenie vám veľmi nepomôže, keď sú vaše oči opuchnuté, červené a unavené. Pravidelná starostlivosť o oči im umožní vyniknúť a odovzdávať ich prirodzený šarm a energiu.

Celodenné sedenie pri počítači je pre vaše oči nezanedbateľnou záťažou. Príliš im neprospeje ani čítanie bez okuliarov či kontaktných šošoviek. Preto je dobré používať monitor s filtrom alebo okuliare s antireflexnou vrstvou.

Vašim očiam škodí aj zadymené alebo prašné prostredie. Doprajte v práci svojim očiam odpočinok v pravidelných intervaloch. Nájdite si minútu a zatvorte ich, ak je to potrebné, použite aj očné kvapky. Obzvlášť v letných mesiacoch kedy je vzduch presýtený alergénmi, môžu studené alebo teplé obklady uľaviť namáhaným očiam. K tomu trochu príjemnej hudby a máte ideálny spôsob oddychu po namáhavom pracovnom dni.

Nasledujúce tipy vám pomôžu udržiavať oči v dobrej kondícii:

autor: M. P.