startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Ako si vybrať najkrajší snubný prsteň

line

svadobné prstene
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Snubný prsteň je najosobitejší zo všetkých šperkov a doplnkov. Ak sa má stať vašou každodennou súčasťou, musí vyjadrovať vašu charizmu, odrážať váš vkus a jedinečnosť. V prsteňoch sa dizajn esenciálne prepája s podstatou vášho vzťahu a je jeho symbolickým vyjadrením.
-- PR článok --
Kde nájdete šperk, ktorý dokonale vyjadrí vaše pocity? Brnianské klenotníctvo Bisaku ponúka reprezentatívny výber zo svetových bestsellerov a zároveň vyrába úchvatné autorské kolekcie, ktoré patria k tomu najzaujímavejšiemu na trhu - nielen zo zlata, ale i zo stále populárnejších vzácnych kovov palladia a platiny.

klenotnictvo-bisaku-01

Kolekcia BISAKU, Allure A18

Buďte originálni a osobití

„Väčšina snúbencov si zatiaľ automaticky žiada zlato. Pochopiteľne, je to tradičný kov, ktorý nikdy nevyjde z módy. Keď im však začneme predstavovať kolekcie, mimovoľne siahajú práve po šperkoch z palladia či platiny v domnienke, ze ide o biele zlato. Platina je rozšírená hlavne v zahraničí a u nás sa ešte len pomaly presadzuje, palladium je najnovší hit a jeho obľuba je na vzostupe. Voľba týchto kovov je ideálna pre tých, ktorí hľadajú moderný a štýlový šperk s iskrou originality a neokúkanosti. Všetky naše kolekcie dokážeme vyrobiť ako v platine, tak i v palladiu," vysvetľuje Dita Bergerová z klenotníctva Bisaku.

Prstene z palladia

Materiál používaný v šperkárstve je zliatinou palladia a ruthenia, najčastejšie vo variantoch palladium 585 a 950 (teda 585 alebo 950 dielov palladia). Výsledný drahý kov je stálofarebný, hypoalergický a oveľa viac odolnejší než zlato. Vo variante 585 taktiež výrazne lacnejší.

Zaujímavou novinkou je celosvetovo patentovaná zliatina Palladiumstar, ktorej hlavným rysom je efekt „black and white” - tmavšia biela farba z vonkajšej strany a jasne bielej vnútornej strany.

O rastúcej popularite klenotov z palladia svedčí fakt, že sa v nich radi ukazujú Sarah Jessica Parkerová, Julianna Marguliesová, Kelly Osbourneová alebo návrhárka Vivienne Westwoodová.

klenotnictvo-bisaku-02

Kolekcia BISAKU, Allure A25

Prstene z platiny

Prstene z platiny (v praxi ide kvôli lepším vlastnostiam o zliatinu platiny a ruthenia) predstavujú skutočný luxus a kvalitu - veď platina je taktiež najdrahším kovom na svete. Svojím ľahko tmavým bielym sfarbením pôsobí decentne a neokázalo. Zároveň je oveľa pevnejším a odolnejším (proti všetkým druhom poškodenia) ako zlato. Platina sa vďaka svojej mimoriadnej odolnosti a stálosti stáva novým symbolom dlhotrvajúcich manželstiev. "Platina má výnimočné vlastnosti, ktoré sa úročia pri jej opracovávaní, preto z nej dokážeme vyrobiť mimoriadne šperky," dopĺňa Dita Bergerová.

klenotnictvo-bisaku-03

Kolekcia BISAKU, Allure A26

Čo vybrať

Každému vyhovuje niečo iného: riaďte sa svojou intuíciou, dojmom z celkového prevedenia šperku a predovšetkým komfortom na prste. Z hľadiska kvality nemôžete urobiť chybu. A kde vyberať? Klenotníctvo Bisaku, preslávené remeselnou precíznosťou a originalitou, má mimoriadne širokú ponuku prsteňov (dizajnov a materiálov) v špičkovej kvalite. Kolekcie sú k nahliadnutiu taktiež na stránkach tohto klenotníctva: www.snubni-prsteny.cz.

TIP: Platinové klenoty sú dostupné vo viacerých variantoch. V klenotníctve Bisaku si môžete zaobstarať prstene z platiny 600, ktorá je aktuálne rovnako drahá ako štrnásť karátové zlato (AU 585) - doprajte si skutočný luxus za vynikajúcu cenu.rightend