Ako si vybrať najkrajší snubný prsteň


svadobné prstene
Snubný prsteň je najosobitejší zo všetkých šperkov a doplnkov. Ak sa má stať vašou každodennou súčasťou, musí vyjadrovať vašu charizmu, odrážať váš vkus a jedinečnosť. V prsteňoch sa dizajn esenciálne prepája s podstatou vášho vzťahu a je jeho symbolickým vyjadrením.
-- PR článok --
Kde nájdete šperk, ktorý dokonale vyjadrí vaše pocity? Brnianské klenotníctvo Bisaku ponúka reprezentatívny výber zo svetových bestsellerov a zároveň vyrába úchvatné autorské kolekcie, ktoré patria k tomu najzaujímavejšiemu na trhu - nielen zo zlata, ale i zo stále populárnejších vzácnych kovov palladia a platiny.

klenotnictvo-bisaku-01

Kolekcia BISAKU, Allure A18

Buďte originálni a osobití

„Väčšina snúbencov si zatiaľ automaticky žiada zlato. Pochopiteľne, je to tradičný kov, ktorý nikdy nevyjde z módy. Keď im však začneme predstavovať kolekcie, mimovoľne siahajú práve po šperkoch z palladia či platiny v domnienke, ze ide o biele zlato. Platina je rozšírená hlavne v zahraničí a u nás sa ešte len pomaly presadzuje, palladium je najnovší hit a jeho obľuba je na vzostupe. Voľba týchto kovov je ideálna pre tých, ktorí hľadajú moderný a štýlový šperk s iskrou originality a neokúkanosti. Všetky naše kolekcie dokážeme vyrobiť ako v platine, tak i v palladiu," vysvetľuje Dita Bergerová z klenotníctva Bisaku.

Prstene z palladia

Materiál používaný v šperkárstve je zliatinou palladia a ruthenia, najčastejšie vo variantoch palladium 585 a 950 (teda 585 alebo 950 dielov palladia). Výsledný drahý kov je stálofarebný, hypoalergický a oveľa viac odolnejší než zlato. Vo variante 585 taktiež výrazne lacnejší.

Zaujímavou novinkou je celosvetovo patentovaná zliatina Palladiumstar, ktorej hlavným rysom je efekt „black and white” - tmavšia biela farba z vonkajšej strany a jasne bielej vnútornej strany.

O rastúcej popularite klenotov z palladia svedčí fakt, že sa v nich radi ukazujú Sarah Jessica Parkerová, Julianna Marguliesová, Kelly Osbourneová alebo návrhárka Vivienne Westwoodová.

klenotnictvo-bisaku-02

Kolekcia BISAKU, Allure A25

Prstene z platiny

Prstene z platiny (v praxi ide kvôli lepším vlastnostiam o zliatinu platiny a ruthenia) predstavujú skutočný luxus a kvalitu - veď platina je taktiež najdrahším kovom na svete. Svojím ľahko tmavým bielym sfarbením pôsobí decentne a neokázalo. Zároveň je oveľa pevnejším a odolnejším (proti všetkým druhom poškodenia) ako zlato. Platina sa vďaka svojej mimoriadnej odolnosti a stálosti stáva novým symbolom dlhotrvajúcich manželstiev. "Platina má výnimočné vlastnosti, ktoré sa úročia pri jej opracovávaní, preto z nej dokážeme vyrobiť mimoriadne šperky," dopĺňa Dita Bergerová.

klenotnictvo-bisaku-03

Kolekcia BISAKU, Allure A26

Čo vybrať

Každému vyhovuje niečo iného: riaďte sa svojou intuíciou, dojmom z celkového prevedenia šperku a predovšetkým komfortom na prste. Z hľadiska kvality nemôžete urobiť chybu. A kde vyberať? Klenotníctvo Bisaku, preslávené remeselnou precíznosťou a originalitou, má mimoriadne širokú ponuku prsteňov (dizajnov a materiálov) v špičkovej kvalite. Kolekcie sú k nahliadnutiu taktiež na stránkach tohto klenotníctva: www.snubni-prsteny.cz.

TIP: Platinové klenoty sú dostupné vo viacerých variantoch. V klenotníctve Bisaku si môžete zaobstarať prstene z platiny 600, ktorá je aktuálne rovnako drahá ako štrnásť karátové zlato (AU 585) - doprajte si skutočný luxus za vynikajúcu cenu.