startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Ako byť šťastným

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Šťastie nestretáme, ale tvoríme. Nezávisle od toho, čo nám chýba, lež od toho, čo máme a ako to využívame. Šťastie nie je mimo nás. Je v nás, v najvnútornejšej časti nášho bytia. Je to podvedomie dobra a čím je dobro väčšie a trvácnejšie, tým väčšie bude i naše šťastie. Kto hľadá šťastie mimo seba, podobá sa slimákovi, čo hľadá svoju ulitu.

dvojica_02Je len jedno nepochybné šťastie v živote človeka - žiť pre druhého

Cestou k vytváraniu vlastného šťastia je prispievanie k šťastiu iných. Je niečo krajšie ako úsmev naplnený šťastím na tvári človeka? O to viac to platí medzi ľuďmi spojenými láskou. Tá vytvára najkrajšie puto ľudskosti, naplnené vzájomným darovaním dobra.

Láska zahŕňa celého človeka

Láska je vtedy pravou, keď celý človek miluje celého človeka. V nej nachádza naplnenie a vzájomným darovaním vytvára most šťastia v prepojení dvoch sŕdc.

Láska v ozvenách potrieb iného človeka mení „chcem“ na „dávam“

Dávanie pretvára človeka v ušľachtilú bytosť. Učí ho hľadieť na svet očami milovanej osoby. Byť kúskom jej podstaty. Takáto láska napĺňa človeka šťastím. A šťastie, to je pocit vo vnútri.

Šťastie má mnoho podôb

Tak ako smútok vie rozplakať oči človeka, tak ho vie rozplakať i šťastie. Nech sú prejavy šťastia akékoľvek, v každom prípade musia byť úprimné. A úprimnosť to je “šťastie“ samo o sebe.

Prinášajme radosť šťastím

Šťastie je stav mysle. Myseľ je odrazom srdca a srdce je miestom citov. Len tie nás robia šťastnými. A preto nebojme sa svojho šťastia. Nebuďme ako slimák, ktorý sa bojí výjsť zo svojej ulity. Napĺňme svoj život šťastím, radosťou a láskou.

autor: Bibiána Želiskováline
line

Diskusia


forum 24.04.2008: admin, Diskusia k článku "Ako byť šťastným"rightend