startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Aby Váš svadobný úsmev stále žiaril

line

make-up
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Čo patrí k najdôležitejším módnym doplnkom každej nevesty? No predsa jej žiarivý úsmev! Navždy totiž zostane na svadobných fotografiách, videozázname alebo hoci len v spomienkach svadobných hostí. V dnešnom článku Vám preto prinášame niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu zachovať si ten svoj úsmev čo najkrajší a to nielen počas svadobného dňa.
usmev_tsp78288310Zdravie v ústach:
 1. Pre čistotu zubov a zdravie ďasien je najdôležitejšia správna zubná kefka. Keď je tá Vaša zjavne opotrebovaná a štetiny sú mäkké alebo vypadúvajú, je najvyšší čas kefku vymeniť za novú. Obyčajne je to raz za 2 mesiace.
 2. Dentálna niť sa niekomu môže zdať zbytočnosťou, ale v skutočnosti je pre zdravie Vašich zubov veľmi dôležitá. Ani tá najlepšia zubná kefka nedočiahne všade a zbytky jedla na príjemnom dychu ešte nikomu nepridali. Pravidelné čistenie medzizubných priestorov tak pomáha nielen príjemnému dychu, ale pôsobí aj ako prevencia zápalu ďasien a štiepeniu skloviny.
 3. Profesionálne čistenie zubov sa odporúča každých šesť mesiacov z dobrého dôvodu. Dentisti a odborníci na ústnu hygienu majú prostriedky a nástroje, aké v domácej lekárničke nenájdete. Profesionálne odstránenie plaku zanechá Vaše zuby žiarivo biele:
  • Čistenie zubov laserom patrí k najmodernejším druhom profesionálnej ústnej hygieny. Po zabezpečení ochrany mäkkého tkaniva klienta sa na zuby aplikuje peroxidový roztok, na ktorom potom laserový lúč vyvolá reakciu s okamžitými výsledkami. Čistenie laserom využíva technológiu "ZOOM" a "BriteSmile".
  • Rýchle čistenie zubov v ambulancii je v porovnaní s predchádzajúcou metódou o niečo lacnejšie. Pozostáva z dvoch sedení, z ktorých každé trvá približne 30 minút. Do dentálnej formy sa vstrekne asi 35 %-ný peroxidový roztok, u niektorých ľudí môže vyvolať dráždivú reakciu.
  • Bieliace prostriedky na domáce použitie sú z uvedených najpomalšie ale aj najmenej finančne náročné. Tieto systémy obyčajne využívajú 12 - 16 %-ný peroxidový roztok aplikovaný v dentálnej forme, ktorý sa obyčajne nosí 2 hodiny ráno a 2 hodiny večer, prípadne celú noc. Veľa takýchto systémov počíta s priebežnou kontrolou v zubnej ambulancii počas 2 - 6 čistiacich cyklov.

Usmiata nevestaKozmetické prípravky na čistenie zubov

Nasledujúce prípravky na čistenie zubov sa dajú kúpiť v supermarkete či obchodoch s kozmetikou:
 • Bieliace prúžky - sú relatívne nenáročnou cestou ako si doma vybieliť chrup. Pásiky sú napustené bezpečnou glazúrou, ktorá sa používa aj v stomatológii. Ten sa pomaly vstrebáva do zuba a zanecháva na ňom lesklý povrch. Existuje niekoľko druhov pásikov s rôzne intenzívnym účinkom (od 6 do 14 % hydroxidového roztoku).
 • Kozmetické súpravy na bielenie zubov.
 • Bieliace zubné pasty - relatívne lacný aj keď dosť zdĺhavý spôsob ako si vybieliť zuby bez nutnosti pravidelnej kontroly v zubnej ambulancii. Obsah účinnej látky v týchto prípravkoch je však natoľko nízky, že dokonalé vybielenie chrupu niekedy trvá aj 6 mesiacov. Bieliace zubné pasty obsahujú aktívnu zložku, ktorú si pri pravidelnom čistení zubov v mikroskopických dávkach „vtierate“ do zubov. Aj keď proti tejto metóde zubný lekári obyčajne nič nenamietajú, rozhodne od nej netreba mať príliš veľké očakávania.
Nech si už vyberiete na starostlivosť a skrášľovanie svojho chrupu ľubovoľný spôsob, nezabúdajte sa v svadobný deň usmievať. Úsmev je totiž to najcennejšie, čo môžete venovať nielen svojmu nastávajúcemu ale aj všetkým prítomným.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 07.12.2006: admin, Diskusia k článku "Aby Váš svadobný úsmev stále žiaril"rightend