startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia




Diskusné fórum

line

Hlavné fórum




Nie ste prihlásený! Ak chcete prispievať do fóra, musíte sa najprv prihlásiť. Môžete tak spraviť v hornej pravej časti portálu.
Autor
Reakcia
loka
post Pridané: 28.02.2003 14:54:12  IP:
Titulok: doplnok k 'cudzincom'

Prepac Jana MT, ze sa Ti do toho pletiem. Chcela som len doplnit podstatny detail.
Vsetky dokumenty vydane na uzemi ineho statu musia byt pretlmocene tlmocnikom menovanym SUDOM. Najlepsie na Slovensku, lebo ak nie, potom este bude treba overovat menovanie sudom na uzemi ineho statu atd.
Mimochodom nikto na matrike vam nepovie, kde by ste mohli zohnat v prislusnom state napr. Potvrdenie o pravnej sposobilosti na uzavretie manzelstva (na matrike alebo na okresnom urade alebo kde, pretoze co stat to ine urady).
V kazdom pripade babenky ak ste v takejto situacii ako ja, cim skor tym lepsie.
Ja to vidim biedne a citim, ze s kazdym papierom budeme chodit trikrat tam a naspat, kym nasa byrokracia nebude uspokojena.
Vela stastia
Jana z MT
post Pridané: 28.02.2003 15:10:18  IP:
Titulok: Re: doplnok k 'cudzincom'

preklad od tlmocnika menovaneho sudom je vlastne uradny preklad, vsak? No veru, zabudla som to tam vyslovene napisat... (skusim to poopravit, ked sa bude dat...)
Co sa tyka tych potvrdeni, myslim, ze v cudzine je dobre spytat sa na radnici (myslim, ze je to ekvivalent nasho mestskeho uradu), tam by uz mali vediet, ze co snubenci chcu a kde to dostanu. Aj ked, uradnici su vsade otrasni a byrokracii sa dari tiez vsade velmi dobre ;o(
Drzim ti palce, aby si po uradoch nenechala vsetky nervy!!!!!
guest
post Pridané: 03.03.2003 13:27:40  IP:
Titulok: Re: Re: doplnok k 'cudzincom'

Ahoj kočky, neviem či je to tak v každom šáte, ale v Čechách vydávajú potvrdenie o spôsobilosti uzatvoriť manželstvo a aj ostatné potrebné dokumenty (napr. sobášny list platný aj v tom druhom štáte) na príslušnej matrike.
Ľ.
guest
post Pridané: 03.03.2003 23:12:47  IP:
Titulok: Re: Re: Re: doplnok k 'cudzincom'

Neviete, ci chcu preklad aj s cestiny? To sa mi zda trosku zbytocne...
Z.
guest
post Pridané: 04.03.2003 13:43:18  IP:
Titulok: Re: Re: Re: Re: doplnok k 'cudzincom'

NIe, z češtiny po nás nikto preklad nechcel.
Ľ.



rightend