startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Mýty o zoznamovaní cez internet

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Existuje veľa spôsobov ako si nájsť spriaznenú dušu. V posledných rokoch sa veľmi rozšírilo zoznamovanie prostredníctvom internetových zoznamovacích portálov. Ani tento najmodernejší spôsob medziľudskej komunikácie však dlho nezostal ušetrený rôznych povier a klebiet. Aspoň niektoré z nich sa dnes pokúsime vyvrátiť.
internet chatMýtus prvý:

Som nezávislá a preto nepotrebujem, aby mi niekto pomáhal s nadväzovaním nových vzťahov.


Nuž, pokiaľ nie ste modelka, celebrita alebo prinajmenšom veľmi atraktívna osoba, vždy budete potrebovať nejakú tú radu či pomoc. Buďte úprimná, hľadanie životného partnera vonkoncom nie je jednoduchá záležitosť.

Mýtus druhý:

Na internete si hľadajú partnerov len ľudia, ktorí si partnera nedokážu nájsť v reálnom živote.


Existuje veľká skupina ľudí, ktorá by rada verila, že internetová zoznamka je len pre „stratené prípady“. V skutočnosti to vôbec nie je pravda. Medzi tými, čo si hľadajú spriaznenú dušu na internete, nezriedka nájdeme aj vzdelaných a dospelých ľudí so širokým prehľadom, otvorenou a družnou povahou. Priemerný vek účastníkov internetovej zoznamy je 28 rokov, takže aj mýtus o zhromaždisku „násťročných“ stojí na vode.

Mýtus tretí:

Som spoločenský typ a zoznamovanie na internete ma príliš neláka.

To je ideálne! Ako spoločensky aktívna osoba však možno patríte k menšine. Pre väčšinu ostatných ľudí je skĺbenie pracovných povinností, starostlivosti o rodinu a venovanie sa priateľom často neriešiteľným rébusom. Ak sa Vám podarilo nájsť toho pravého, boli by ste cenným zdrojom inšpirácie a povzbudenia pre tých, čo na svoju príležitosť ešte len čakajú.

Mýtus štvrtý:

internet chat_02Internet je preplnený pornografiou a zábavou „pre dospelých“.


Ako kde a ako pre koho. Renomované zoznamovacie portály disponujú prostredím, kde sa zodpovední dospelí ľudia po vzájomnej dohode podelia o časť svojho života a zážitkov z neho. Sami pritom rozhodnú, ktoré oblasti z neho tomu druhému poodhalia, a ktoré si nechajú pre seba. Za ochranu citlivých údajov či udalostí vo svojom živote je zodpovedný každý sám.

Mýtus piaty:

Prostredníctvom internetovej zoznamy som si našiel /-a partnera, ktorý si vypýtal moje telefónne číslo, ale po prvej schôdzke mi už nezavolal /-a.


Ani moderná technológia nedokáže zaručiť pozitívny konečný výsledok vášho hľadania. Aj v reálnom živote sa často stáva, že prvé rande „naslepo“ je zároveň aj posledným. Ľudia sú rôzni, s tým sa treba zmieriť.

Mýtus šiesty:

Ešte nie som pripravený /-á na vážnu známosť.

To vôbec nie je na škodu, veď väčšina účastníkov internetovej zoznamky sa nejde hneď na druhý deň obliekať do svadobných šiať. Väčšinou si chcú vyskúšať aké to je spoznávať druhého človeka, porozprávať sa. Nikde nie je napísané, že sa niekedy nestretnú aj osobne.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 11.01.2007: admin, Diskusia k článku "Mýty o zoznamovaní cez internet"rightend