startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Zoznam svadobných darov

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Zvyk vytvoriť si zoznam darčekov, ktoré by si novomanželia želali, je vo svete zaužívaný už desaťročia, hoci našincovi sa to môže zdať ako príliš zvláštny, trúfalý, možno aj neetický nápad.

Svadobne daryZoznam svadobných želaní má však aj mnohé pozitívne stránky ako pre budúci pár (obdarovávaných), tak aj pre dávajúcich. Minimalizuje pravdepodobnosť, že príde dar, ktorý sa nehodí, alebo, že niektoré svadobné dary dostanú mladomanželia viackrát. Dostávať dary je určite príjemné, no menej príjemné je dostať od viacerých hostí ten istý darček.

Nasledujúci popis rôzných tipov pre zoznam želaní Vám pomože urobiť si predstavu o tom, ako taký zoznam vyzerá a funguje.

Prejdite si rôzne druhy porcelánu, pohárov na stopke, kuchynského príslušenstva a ostatných doplnkov. Pri výbere príboru a pohárov sa nechajte viesť výberom kuchynského riadu a nezabudnite ani na dekoračné predmety akými sú svietniky, hodiny, vázy, dečky.

Ak plánujete usporiadavať rodinné stretnutia a radi zabávate spoločnosť, nezabudnite na tácky, misky, polievkové misy, misy na omáčku, krčahy a čajový a kávový servis.

Pri spracovávaní zoznamu svadobných darov treba myslieť aj na finančnú náročnosť jednotlivých darov. Nemôžete nikoho zo svadobných hostí nútiť k tomu, aby Vám kúpil darček, za ktorý by mal zaplatiť oveľa viac peňazí ako pôvodne chcel. Samozrejme je vhodné dať "darcom" na výber nielen podľa finančných možností ale aj podľa toho, čo Vám chcel darca pôvodne darovať. Aj z tohto dôvodu by mal zoznam obsahovať čo najviac vecí, aby aj svadobní hostia mali určitú možnosť vyberu.

Obyčajne asi dva mesiace pred svadbou už prichádza čas, kedy už býva väčšina svadobných zoznamov uzatvorená, aby sa adresát zoznamu mohol objaviť na pozvánkach.

Za svadobné dary, ktoré mladomanželia dostanú, je dobré poďakovať sa. Každý kto dostane nejaký dar, určite za tento dar poďakuje ihneď pri preberani. No pri svadobných daroch by určite nezaškodilo poďakovať sa aj písomne.

Autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 03.01.2006: admin, Diskusia k článku "Zoznam svadobných darov"rightend