startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Zopár tipov na svadobné hry

line

o svadbe
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Spestriť a ozvláštniť niekoľkohodinový maratón hudby a tanca počas svadobnej hostiny možno svadobnými hrami. Tanec klobúkový, balónikový, hľadanie nevesty, metlový tanec - to všetko prinesie vám i vašim svadobčanom kopec humoru a zábavy.

svadobne hry_05Metlový tanec

Tento tanec je najlepšie robiť vtedy, keď je na parkete čím viac párov. Páry tancujú spolu a jeden z družbov alebo starejší tancuje s metlou. Vo chvíli, keď sa hudba zastaví, tanečníci si musia vymeniť partnerky a tomu kto ostane bez partnerky, ostáva metla. Tancuje s ňou nasledujúci tanec, kým si neuchytí partnerku, s ktorou ešte netancoval. Partnerky sa musia vymieňať, nik však nesmie tancovať s tou istou partnerkou dvakrát.

Stoličkový tanec

Na tento tanec sa nachystajú stoličky doprostred parketu. Stoličiek musí byť o jednu menej ako je tanečníkov. Za doprovodu hudby tanečníci tancujú okolo stoličiek, no vo chvíli, keď sa hudba zastaví, každý tanečník si musí sadnúť na jednu stoličku. Ten, komu sa stolička neújde, vypadáva z hry. Hra pokračuje, kým stoličkový tanec nemá víťaza.

Srdiečkový tanec

Na tento tanec je potrebné pripraviť si vopred srdiečka: modré pre pánov, ružové pre dámy. Na srdiečka sa z jednej strany napíšu čísla, z druhej strany mená rozprávkových hrdinov (Radúz a Mahuliena, Trpaslík a Snehulienka, Janko a Marienka, Fantaghíro a Romualdo, Romeo a Júlia...). Hra začína tým, že prvá družička rozdá ružové srdiečka dámam a prvý družba modré srdiečka pánom. Na parket sú postupne privolávané dvojice podľa zoznamu čísel a mien na srdiečkach.

Keď sú všetci na parkete, starejší povie:

Vážené dámy a páni!
Postavte sa všetci do kruhu tak, aby páni stáli z vnútornej strany kruhu a dámy z vonkajšej strany kruhu.

Poviem vám príbeh o neveste a ženíchovi, ako putovali na svadobnú noc.

Mladomanželia vyšli von zo sály a prvé čo urobili – objali sa. Dámy, dajte pánom ruky okolo šije a vy, páni, zasa ruky okolo pása dám.

Nevesta bola plná dojatia a sklonila hlávku na hruď svojho ženícha.

Dámy, skloňte hlavy na hruď svojich tanečných partnerov.

V nočnom tichu a objatí si vy, starší, spomeňte ako to bolo pred rokmi, keď ste sa ženili a vydávali a vy, čo ste slobodní, sa poučte.

Hudba hraj pomalú, tiahlu a ľúbivú melódiu pripomínajúcu romantickú mesačnú noc a dvoch mladých ľudí na prechádzke pod košatými šumiacimi stromami.


Po odohratí skladby starejší hovorí:

Ženích a nevesta kráčajú ďalej, no začal fúkať studený vietor a galantný ženích, ako pravý gavalier, podal svoje sako vyvolenej, aby si ho obliekla (je potrebné, aby si páni ešte pred začatím hry saká na sebe nechali).

Páni, dajte svoje saká svojím partnerkám, aby si ich obliekli a neprechladli, lebo začína fúkať silný studený vietor.


Začína sa veselá chvíľa a každý sa na každom baví, keď sa na seba pozrú, ako kto vyzerá v saku svojho tanečného partnera.

Starejší ďalej hovorí:

Aby vám nebola zima, poskočte si v rytme kačacieho tanca alebo v rytme polky. Hudba hraj!

Po odohratí kola starejší hovorí:

Páni, urobte prosím kruh, postavte sa do kruhu tak, aby ste stáli z vonkajšej strany a vaše partnerky z vnútornej strany kruhu.

Keď to urobia, starejší povie:

Ženích s nevestou prišli k veľkej vode a aby si ženích nezničil svoje svadobné nohavice, nevesta mu ich vyhrnula až nad kolená.

svadobne hry_04Dámy, čupnite si a vyhrňte svojím tanečným partnerom nohavice až nad kolená!


Starejší hovorí:

Dámy, máte historickú šancu. Vidíte pred sebou najkrajšie mužské nohy.


Starejší hovorí:

Lenže páni, cez vodu nemôžete ísť vo svojich nových svadobných topánkach, aby sa vo vode nezničili.

Páni, vyzujte si topánky.

Teraz si skočte v rytme valčíka, lebo vás oziabajú nohy a nesmiete to dať najavo partnerkám tak, ako to nedal najavo ženích, keď bol pri veľkej vode. Hudba hraj!


Po odohratí valčíka starejší hovorí ďalej:

Aby si nevesta nezničila svoje svadobné šaty, ženích, ako gavaliersky rytier, ju prenesie cez veľkú vodu.

Starejší pokračuje:

Dámy, vyzujte si lodičky a položte ich na breh k topánkam partnerov. Páni, vezmite svoje dámy na chrbát, ako niesol čert Káču do pekla a preneste ich cez veľkú vodu. Tí páni, ktorí nemajú silu pravých gavalierov a rytierov, nech sa postavia mimo kola aj s partnerkami a nech povzbudzujú potleskom spolu s ostatnými svadobčanmi tých, čo prenesú svoje dámy cez veľkú vodu.

Pravidlom je, že ten, kto nevládze preniesť svoju dámu, odíde z kola mimo aj s partnerkou a potleskom povzbudzujú tých, čo pokračujú v prenášaní dám cez vodu. Dáma nesmie spadnúť na zem a ani sa zeme dotknúť. Pokiaľ sa tak stane, pár odíde z kola von. Dôležité je, aby ste zostali na parkete až do konca tanečného kola.

Hudba zahrá čardáš, aby páni rýchlo mohli preniesť svoje dámy cez vodu.

Po skončení kola starejší hovorí:

Tí, ktorí dokázali preniesť dámy na druhý breh, majú aspoň takú veľkú radosť, ako mal ženích, keď preniesol svoju milú. Ženích zodvihol svoju nevestu na ruky a niesol ju do domu rovno do postele. Páni, vezmite svoje dámy na ruky a behom ich odneste od brehu k domu. Tí, čo dámy neunesú, zložia ich a odídu von z kola povzbudzovať potleskom ostatných, ktorí pokračujú až do konca.

Hudba, hraj.


Keď v tomto kole vydržia nosiť dámy na rukách dva, tri alebo štyri páry, treba rozhodnúť o víťazovi malou skúškou rýchlosti.

Starejší prinesie stoličky. Páni sa na ne postavia a dámy stoja pred nimi. Starejší dá dámam pingpongové loptičky a ich úlohou bude tieto loptičky premiestniť posúvaním z jednej nohavice do druhej nohavice a tam loptičku vytiahnuť a zdvihnúť nad hlavu. Víťazný pár dostane z rúk ženícha a nevesty malú odmenu.

Veľa zábavy.

spracovala: Bibiána Želiskováline
line

Diskusia


forum 03.12.2008: admin, Diskusia k článku "Zopár tipov na svadobné hry"rightend