startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Zmena dokladov po svadbe.

line

po svadbe
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Zo zákona je povinnosť požiadať o výmenu dokladov v prípade, že došlo k zmene údajov v nich obsiahnutých.
Zo zákona je povinnosť požiadať o výmenu dokladov v prípade, že došlo k zmene údajov v nich obsiahnutých (môže ísť napr. o zmenu mena alebo priezviska a pod):

1. občiansky preukaz - ak sa zmení niektorý údaj v ňom zapísaný, je občiansky preukaz neplatný. Do 15 dní od tejto zmeny (neplatnosti) je občan povinný požiadať okresný úrad o vydanie nového občianskeho preukazu.,

Doklady2. cestovné doklady - rovnako ako v prípade občianskeho preukazu je cestovný doklad neplatný, ak obsahuje už neplatné alebo nesprávne údaje. Občan, ktorý je držiteľom cestovného dokladu je povinný odovzdať neplatný cestovný doklad orgánu, ktorý ho vydal. V tomto prípade nie je stanovená lehota, rozhodne však by bolo vhodné pri najbližšom vycestovaní do zahraničia dať údaje obsiahnuté v doterajšom cestovnom doklade do súladu so skutočnosťou. hahaha, najprv čakať neviemkoľko na novy pas a az potom hura na svadobnu cestu?!?!

3. vodičský preukaz - držiteľ vodičského preukazu je povinný oznámiť do 7 dní zmenu trvalého pobytu alebo iných osobných údajov vo vodičskom preukaze okresnému úradu príslušnému podľa miesta trvalého pobytu.,

4. preukaz poistenca /zdravotné poistenie/ - poistenec je povinný oznámiť príslušnej poisťovni najneskôr do 8 dní zmenu mena, priezviska a miesta trvalého pobytu.

Ak mate svadbu v kostole, sobášny list vám vystavia asi 4 dni po svadbe. Toľko trvá, kým z farského úradu pošlú zápisnicu o svadbe na matriku. Na matriku pre sobášny list a potvrdenia pre zamestnávateľa (o ne trebe požiadať) musí ísť osobne aspoň jeden z manželov.


line
line

Diskusia


forum 27.09.2005: admin, Diskusia k článku "Zmena dokladov po svadbe."rightend