startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Žiť podľa svojich predstáv je skutočné umenie

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Nie je nič horšie, ako byť mŕtvy ešte za živa. Život nám bol daný na to, aby sme ho žili naplno - s chuťou, radosťou, s pocitom naplnenia. Ľudia sa však neraz opúšťajú a poddávajú starostiam bez toho, aby si uvedomili, že tým obmedzujú svoju vnútornú silu.
bolest-hlavy_tsp101890913Hromadenie pochmúrnych myšlienok oslabuje vnútornú silu človeka. Dôsledkom je otupenosť, pocit malátnosti, strápenosť až únava prejavujúca sa na tele i duši. Ľudia často trpia na nezdravé myslenie. Strácajúc životnú silu hľadajú cestu k prinavráteniu vnútornej rovnováhy.

Náprava vedie cez zmenu myslenia

Život môže byť skutočne neraz veľmi zložitý. Avšak životnú silu musíme nachádzať v každej situácii. Žiť s radostným pocitom vnútornej rovnováhy je umenie, ktorému sa treba naučiť. Rozhodnime sa myslieť pozitívne. Sme pánmi svojich myšlienok. Ako myslíme, tak žijeme. Ak budeme neustále žiť v prítomnosti myšlienok strachu, hnevu, bezmocnosti, zahatáme cestu radosti a šťastiu. Šťastiu sa musí človek otvoriť. Dať príležitosť naplno prejaviť svoje sny a túžby.

Myslím, teda som

V našom myslení spočíva naša sila. Všetci môžeme uveriť, že dosiahneme to, čo si najväčšmi želáme. Naša sila však spočíva v procese viery vo vlastné myšlienky. Tie sú tvorcami šťastia v prípade, že v neho veríme. Myšlienky, ktoré nás obklopujú, vytvárajú svet,v ktorom žijeme. Každá myšlienka, ktorú vyšleme,vráti nám podobu životných situácií, okolností a ľudí, s ktorými sa počas života stretneme.

S chuťou do života

Vnesme do svojho života radosť, pohodu, naplnenie. Radosť z toho, že žijeme, dýchame, sme. Nič nerobme len tak - bezducho. Naša životná vitalita vzrastie a to neostane bez povšimnutia ani v kruhu našich najbližších.

autor: Bibiána Želiskováline
line

Diskusia


forum 02.09.2008: admin, Diskusia k článku "Žiť podľa svojich predstáv je skutočné umenie"rightend