startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Ženy sú ako vlny

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Žena je ako vlna. Keď cíti, že je milovaná, jej sebaúcta stúpa a klesá ako vlny na mori. Keď sa cíti dobre, je na vrchole, no zrazu sa jej nálada zmení a vlna začne klesať. Tento pokles je však dočasný. Len čo sa dotkne dna, nálada sa opäť zmení a žena sa cíti dobre, lebo jej vlna sa automaticky začne dvíhať.
dvojica_01Zaujímavá interpretácia, však? Nuž poďme ďalej. Keď vlna stúpa, žena má pocit, že v sebe nosí dosť lásky na rozdávanie, ale keď klesá, pociťuje vnútornú prázdnotu, ktorú potrebuje zaplniť láskou.

Ak žena potláčala negatívne pocity alebo popierala samu seba, aby v čase stúpania vlny mohla väčšmi ľúbiť, práve pri poklese začne tieto negatívne pocity prežívať naplno a uvedomí si všetky nenaplnené túžby. Žena potrebuje rozprávať o problémoch, byť vypočutá a pochopená práve vtedy, keď sa vlna nezadržateľne rúti nadol. Vtedy žena vchádza do svojho podvedomia a prežíva rôzne nevysvetliteľné emócie a hmlisté pocity. Vtedy sa cíti bezmocná, pretože si myslí, že je sama, bez podpory. Len čo sa dostane na samé dno, ak vie, že je milovaná a má partnerovu podporu, automaticky sa začne cítiť lepšie. Hoci jej pád bol nečakaný, žena sa rýchlo pozbiera, aby mohla okolo seba šíriť lásku.

A ako je to so schopnosťou rozdávať a prijímať lásku? Potreba milovať býva pre ženu odrazom vlastnej sebaúcty. Ak žena nemá zo seba dobrý pocit, nedokáže akceptovať ani dostatočne oceňovať svojho partnera. Avšak len žena, ktorá vie, že ju muž ľúbi, žiari láskou a šťastím. Pozrime sa na pohár vody. Pohár môžme vnímať spolovice plný alebo prázdny. Keď vlna stúpa, žena vidí všetko, čo ju v živote uspokojuje, naopak pri ceste nadol vidí iba prázdne miesta. Nič, len ničotu. A preto vlny nahor a nadol majú svoj význam. Vo svojej nekonečnosti pomáhajú žene pochopiť, že ak chce mať pozitívne pocity lásky, šťastia, dôvery a vďačnosti, musí pravidelne pocítiť aj hnev, smútok, strach a žiaľ. A tak v nekonečnom kolobehu vytvárajú cyklus rôznych spletitostí emócií, ktoré sú podmienené hľadaním a nachádzaním.

A čo muži? Nuž, ženy ako vlny vo svojej nádhere vytvárajú svet, ktorý je pre mužov oceánom šťastia. Muži sa však niekedy naivne domnievajú, že žiara lásky, ktorá ich obkopuje, nikdy nevyhasne. Očakávať však, že milujúca žena bude vždy rovnaká, je tak nepravdepodobné ako to, že počasie sa nikdy nezmení a každý deň bude svietiť slnko.

Život sa skladá z rytmov - noc a deň, teplo a chlad, leto a zima, jar a jeseň, oblačno a jasno. Platí to i vo vzťahoch - muži a ženy majú svoje rytmy a cykly. Muži sa odsťahujú a zase sa vracajú, schopnosť žien milovať seba i ostatných stúpa a klesá, presne tak ako vlny.

spracovala: Bibiána Želiskováline
line

Diskusia


forum 26.11.2007: admin, Diskusia k článku "Ženy sú ako vlny"rightend