startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Zažiarte v bikinách

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Francúzsky automobilový inžinier Louis Reard vynašiel dvojdielne plavky 5. júla 1946. V tom čase bolo odhalené dámske bruško natoľko škandalóznym javom, že sa nenašla modelka, ktorá by bola ochotná tento nový jav na verejnosti predviesť. Prvé dvojdielne plavky nakoniec predvádzala striptérka. Bikini dodnes nosia svoju výbušnosť v mene po sopečnom ostrove rovnakého mena, na ktorom sa uskutočnili francúzske jadrové skúšky.
banner
bikiny_tsp89794064Aj keď dvojdielne plavky sú dodnes inšpiráciou pre mnohých módnych dizajnérov, pre koncové zákazníčky nie je vždy jednoduché vybrať si zo širokej ponuky „šiat do slnečného kúpeľa“. Pozrime sa teda ako si môžete do rýchlo pribúdajúcich letných dní vybrať plavky podľa tvaru svojej postavy.

Postava typu „jabĺčko“

... bez výrazného drieku

Ak vám chýbajú zvodné krivky, skúste si nejaké vytvoriť pomocou strapcov, čipky, či mašličky na tom správnom mieste. Dvojdielne plavky s viazaním po bokoch a vykrojením na stehnách vám pomôžu opticky predĺžiť nohy a vytvoria dojem zvodných kriviek.

Plavky bez mašličiek vám zase skrátia driek a pritiahnu pozornosť k dlhým nohám. Horný diel s niekoľkými strapcami zapôsobí zábavne a zvodne najmä na štíhlejšej postave.
Vyhýbajte sa plavkám s vrchným dielom viazaným za krk, ktorý by mohol nežiaduco predĺžiť vrchnú časť vašej postavy.

... s výrazným bruškom

Ak sa obávate, že budú ľudia zazerať na vaše oblejšie bruško a pritom sa nechcete vzdať dvojdielných plaviek, vyberte si tankiny. Je to kombinácia topu a plaviek, ktorá zakryje to, čo má zostať skryté a nechá vyniknúť to, čím sa chcete pochváliť.

Postava s výraznou dolnou časťou tela

... s veľkými stehnami

Ak máte silnejšie stehná alebo krátke nohy, potrebujete od nich pritiahnuť pozornosť k pásu a hornej časti tela. Vaše plavky by mali predlžovať nohy a nezakrývať ani váš trup. Predlžovací dojem bikín s dlhými šnúrkami po bokoch je to, čo vám najlepšie pristane.

... s veľkým pozadím

bikiny_tsp91911474Hovorí sa, že menej je niekedy viac a to platí aj pre postavy s výrazným pozadím. Odolajte pokušeniu utopiť nedostatky svojho pozadia v rozmerných „trenírkach“. Konečný výsledok bude presne opačný ako potrebujete. Nájdite si kvalitné elastické plavky, ktoré vás obtiahnu a dokonale natiahnu všetky potrebné miesta. Ženy po celom svete dobre poznajú výhody menších bikín s plnými bokmi (naozaj teraz nemáme na mysli povestné „bombarďaky“ Briggite Jonsovej).

...s menším výstrihom

Aj keď to znie možno trochu neohrabane, čím menej toho musíte podopierať vpredu, tým sú vaše šance väčšie, že si nájdete dvojdielne plavky presne podľa vašich predstáv.
Ak chcete svoj dekolt opticky zväčšiť, môžete sa spoľahnúť na decentné košíčky. Ak sa naopak rozhodnete, že ste s tým, čo vám matka príroda nadelila úplne spokojná, čo do strihu je váš výber plaviek v podstate neobmedzený: bandážový, s viazaním za krkom alebo na šnúrky.

Postava s výrazným poprsím

Keď vás príroda obdarila bujarým poprsím, dvojdielne plavky vám dajú príležitosť, aby vaše pôvaby maximálne vynikli. Čas, kedy sa „slušní ľudia“ pozerali na ženy v dvojdielnych plavkách cez prsty, je našťastie už dávno preč. Veľa strihov sa predáva aj s košíčkami veľkosti D a širokými možnosťami zapínania.

...so širokými ramenami

Ramená v bikinách môžete „zrušiť“ tým, že si vyberiete dvojdielne plavky s bandážovým strihom alebo tenkými ramienkami ďalej od seba. Ak chcete na pláži pritiahnuť pozornosť k svojim bokom, využite široký alebo lemovaný dolný diel plaviek. Vyhýbajte sa plavkám viazaným za krkom, ktoré len zvýrazňujú "véčkový" tvar hornej časti vášho tela.

Súmerná postava

...bez kriviek

opalovanie_tsp78430938Využite vašu prirodzene štíhlu postavu na také strihy plaviek, o ktorých väčšina vašich rovesníčok môže len snívať. So svojou figúrou budete hviezdou v bedrových nohaviciach každého strihu doplneného o najrôznejšie typy lemovania a drobné vzory. Nič lepšie nezvýrazní vaše prirodzene štíhle nohy tak ako spodný diel bikín v strihu pánskych šortiek.

Za krkom zapínaný horný diel zas vhodne upraví väčší hrudník. Pre dámy, ku ktorým príroda nebola natoľko štedrá, sa viac hodia tenké ramienka alebo bandážový strih horného dielu plaviek. Menšie prsia tiež majú svoje výhody. Pri výbere plaviek si môžete dovoliť viac farebnosti, najrôznejších vzorov a či drobných ozdôb.

...s dlhým telom

Využite priestor, ktorý vám vaša jedinečná postava ponúka na experimentovanie so vzormi a farbami: krúžky, drobné koráliky či mašličky vašu postavu skrátia. Horný diel plaviek zdobený vodorovnými prúžkami je pre vašu postavu ako stvorený, vyhýbajte sa však tmavým farbám, tie vám príliš nepristanú.


line
line

Diskusia


forum 06.06.2008: admin, Diskusia k článku "Zažiarte v bikinách"rightend