startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Mýty o manželstve

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Všetci máme zažité predstavy o láske a manželstve. Aj keď nikto presne nevie, kde sa vlastne vzali, verí im veľa ľudí a rovnako veľa je rozčarovaných keď zistí, že „niečo je inak“. V tomto článku odhalíme najpopulárnejšie povery okolo manželstva.

Par v lodkeManželstvo znamená koniec samoty

Aj keď je pravda, že túžba po "spriaznenej duši" patrí medzi hlavné motívy prečo ľudia vstupujú do manželstva, ženba alebo vydaj rozhodne nie je všeliekom na samotu. Pokiaľ medzi partnermi chýba komunikácia a citová dôvernosť, môže byť manželstvo naopak „továrňou“ na samotu.

Manželstvo ma urobí „celým človekom“

Takto zmýšľajúci človek je nezničiteľným Rómeom, schopným obetovať sa do posledného dychu pre lásku, ale z divokého milenca sa rýchlo môže stať nebezpečným manipulátorom, ktorý dokáže systematicky zneužívať svojho partnera pre vlastné sebecké cieľe.

Šťastní manželia si vo všetkom rozumejú

Pre tento typ človeka je sex podstatnou časťou vzťahu! Cení si aj priateľstvo a vernosť, jednako intenzivne túži po láske a sexe. Sú to od prírody hraví ľudia, čo nikdy dlho nevydržia na jednom mieste bez pocitov stiesnenosti. Je pre nich ťažké budovať si karieru, a preto by nemali meniť svoje zamestnanie, ak k tomu nemajú naozaj vážny dôvod.

Ja ho po svadbe zmením

Tento typ ľudí si nadovšetko cení pokoj a pevné priateľstvo. Dobrovoľne sa delia o to najcenejšie čo majú a nevadí im, keď sú sklamaní. Majú široké srdce a nedokážu sa dlho hnevať. Ich silnou stránkou je budovanie silných a precítených vzťahov.

Nevesta na rukach zenichaŠťastní partneri sa musia k sebe hodiť

Ako od prírody chápajúci tvor, dokážu takýto ľudia „čítať myšlienky“ svojho partnera. Sú obdarení vzácnou schopnosťou oceniť a deliť sa o pocity iných. Rovnako im však hrozí, že túto svoju schopnosť zneužijú na sarkastické uťahovanie si z iných a manipuláciu pre dosiahnutie sebeckých cieľov. Vo všeobecnosti sa jedná o veľmi expresivných ľudí, ktorých chovanie navonok je zrkadlovým obrazom ich vnútorneho rozpoloženia.

Ak ma nozaj miluje, bude vedieť čo si myslím

Osobnosť týchto ľudí je vedená zmyslom pre vernosť. Keď niekoho bozkávajú, chcú naveky splynúť s jedinou pravou láskou. Sú to obyčajne ľudia s pevným charakterom, vyvolávajúci vo svojom okolí atmosféru dôvery.

Manželstvo ma urobí šťastným

Manželstvo žiaľ nie je všeliekom na všetky bolesti. Považovať svojho vysnívaného partnera za zdroj šťastia je tragický omyl. Manželstvo môže za určitých okolností byť doplnkom k osobnému šťastu, ale kto dúfa, že v ňom nájde únik pred všetkými problémami, nájde väčšinou len ďalšie „slzavé údolie“. Za svoje citové zdravie je v prvom rade zodpovedný každý sám, nie partner v manželstve.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 08.02.2006: admin, Diskusia k článku "Mýty o manželstve"rightend