startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Muži a svadba

line

o svadbe
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Pre mnohých mužov svadba začína ponukou a končí sľubom vernosti pri oltári. Čo sa ale deje medzi týmito zlomovými bodmi? Niektorí to netušili pred svadbou a možno sa im to nepodarilo zistiť ani do dnešného dňa. Aj keď nemôžeme hádzať všetkých mužov do jedného vreca, možno nasledujúce riadky budú práve o väčšine z nich.
Ruky na ruziachMuži pravdepodobne mladé roky strávili dôkladným kľučkovaním pred slovom „svadba“ bez toho, aby poriadne vedeli prečo. Správy o zásnubách blízkych priateľov odbili povzdychom nad „osudom toho nešťastníka“ a potichu si gratulovali, že takéto veci ich na míle obchádzajú.

Je to zvláštny druh obáv, akýsi šiesty zmysel, vlastný lesnej zveri, ktorá inštinktívne uteká pred požiarom, či búrkou, keď človek ešte zdaleka nič netuší. Jedného dňa však amorov šíp aj tento, chlapom vlastný „pud sebazáchovy“ znecitlivie a nastanú problémy.

Jeden mladý muž položil svojej vyvolenej osudovú otázku a spustil tým divokú jazdu bez bŕzd s vetrom o preteky a neistým koncom. Mal len chabú predstavu o tom, čo bude nasledovať, prečo to vlasne celé podstupuje a kde to celé skončí.

Nebojte sa, jeho svadba neskončila katastrofou, práve naopak. Bol to nádherný deň a so ženou si ho užili od začiatku až do konca. Ani svadobní hostia si nemali na čo sťažovať. Slniečko svietilo, kostol bol krásne vyzdobený, kňaz zdôrilý, zábavný a trochu groteskný, všetko v tom správnom čase a na správnom mieste, jedlo bolo lahodné, víno tieklo prúdom a hudba vyhrávala až do rána. Krajšie to nemohlo byť ani v rozprávke.

Keď si spomenul na začiatok, priznal sa, že sa nemal miešať do vecí, o ktorých predtým nemal ani poňatia. Na druhú stranu, asi len ťažko by ste našli chlapca, čo už od šiestich rokov sa hráva na svadbu. Chlapci sa väčšinou hrávajú na kovbojov, indiánov, alebo partizánov a nie na ženícha a nevestu. Keď už snívajú o príhovore, tak je to skôr s nejakou cenou na stupni víťazov ako pri oltári s princeznou.

PripitokJeho manželka si tento deň plánovala už od chvíle čo zvládla prvé kroky v maminých lodičkách. Tento mladý muž sa síce snažil prelistovať pár časopisov a povedať svoj názor na svadobné šaty, na účes, alebo oblek pre ženícha, ale jeho nadšenie pre podobné veci našťastie vyprchalo skôr, ako došla trpezlivosť partnerke.

Určite nie je hanbou priznanie, že muži na tieto veci proste nemajú bunky. Je pravda, že väčšina módnych návrhárov sú muži, ale len zlomok z nich navrhuje svadobné šaty. Aj medzi pestovateľmi kvetov sa nájde veľa chlapov, ale žiadny z nich sa "nechytá" na svadobnom trhu. Z celého svadobného priemyslu na sto honov cítiť „chlapom vstup zakázaný“.

Muži urobia najlepšie, keď si na začiatku sadnú so svojou vyvolenou a nechajú si od nej na papier napísať zoznam povinností, o ktoré je ona ochotná sa s ním podeliť. S najväčšou pravdepodobnosťou na tom papieri nakoniec zostanú dve slová - „funkčné auto“.

Nie je to preto, že by vám vaša budúca nevesta nedôverovala, alebo pochybovala o vašich schopnostiach. Je to len o tom, že jej predstava o dokonalej svadbe sa od tej vašej trochu odlišuje a principiálne nedovolí, aby čokoľvek bolo v jej veľký deň inak.

Aj keď na svadbu sú vždy potrební dvaja, svadobný deň v prvom rade patrí vaším polovičkám. Muži sú len "komparz", ktorý ony režírujú, hrajú druhé husle. Nevesta má vždy pravdu a keď má ženích pocit, že je nadbytočný, stačí počkať kým prídu deti.

Tento článok nie je návodom ako by to malo fungovať, alebo ako to funguje. Pre niekoho to môže byť realita, pre iného to s realitou nemá nič spoločné. Ak sa nestotožňujete s týmto obsahom, môžete svoj názor vyjadriť v diskusii k tomuto článku.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 07.02.2006: admin, Diskusia k článku "Muži a svadba "rightend