startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Laserová epilácia

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Odstraňovanie chĺpkov pomocou laseru bolo prvýkrát experimentálne vykonané asi pre 20. rokmi a komerčne sa začalo používať koncom 90-tych rokov minulého storočia. Laserová epilácia sa tiež označuje pojmom fotoepilácia.
banner
laserova epilaciaOdstraňovanie chĺpkov pomocou lasera patrí hneď po botoxových injekciách k najbežnejším zákrokom v skrášľovacom priemysle.

Ako laserová epilácia funguje

Počas trvania procedúry laserové svetlo odstraňuje chĺpky aj s korienkom, pričom môže klient pociťovať jemné štípanie, procedúra by však rozhodne nemala byť bolestivá. Rovnako ako pri všetkých kozmetických zákrokoch, aj pri fotoepilácii sa pre klienta stanoví jeho individuálny plán procedúry. Pre efektívne výsledky je potrebné laserovú depiláciu zopakovať aspoň šesťkrát.

V prípade, že sa rozhodnete pre laserovú depiláciu, mali by ste poznať nasledujúce odporúčania odborníkov:
  • Vyberajte si dôveryhodného poskytovateľa služby s príslušnou atestáciou alebo certifikátom v príslušnej oblasti kozmetiky alebo medicíny.
  • Vyhýbajte sa starému vybaveniu – dokonca aj v tých najcitlivejších oblastiach ako sú priestor nad hornou perou, má procedúra vyvolávať pocit maximálne rýchleho pichnutia. To však neplatí pre ambulancie so starším technickým vybavením.
  • Počas procedúry nevystavujte ošetrované časti tela priamemu slnečnému svetlu. Pokožka je totiž práve vtedy mimoriadne citlivá a keď už idete na slnko, vždy použite opaľovaci krém s vysokým ochranným faktorom.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 30.03.2007: admin, Diskusia k článku "Laserová epilácia"rightend