startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Zásnuby - skôr ako poviete svoje áno - 2. časť

line

zásnuby
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Odborníci na manželské poradenstvo svorne tvrdia, že umenie správne komunikovať patrí k základom úspešného a spokojného manželstva. K tomu je však potrebné do hĺbky poznať svojho budúceho partnera.

Prsten v ruziAko si plánujete rozdeliť domáce práce?

Máte rovnaké predstavy o tom čo je to “poriadok” a ako ho udržiavať k vzájomnej spokojnosti?

Ako hospodárite s peniazmi?

Ste skôr držgroš alebo “márnotratný syn”? Viete si zostaviť rozpočet? Chcete mať v novej domácnosti spoločný účet alebo si každý necháte svoje peniaze? Kto bude mať na starosti pravidelné platby? Dokážete si pri nakupovaní stanoviť správne priority? Chcete žit v nájomnom byte, alebo plánujete kúpu vlastného domu?

Chcete mať deti?

Ak áno, koľko? Ako dlho po svadbe? Aké sú vaše predstavy o výchove detí? Aký je váš postoj k plánovanému rodičovstvu a antikoncepcii? Boli by ste ochotní k adopcii v prípade, že nebudete môcť mať svoje vlastné deti? Zaujímate sa o duchovno? Aký Zasnuby_03druh spirituality je Vám najbližší? V čom sa vaše svetonázory líšia a čo ich naopak zbližuje?

Dokážete bez zábran hovoriť o svojich očakávaniach v intímnom spolužití?

Očakávate od svojho partnera denné zdieľanie sa alebo radšej trávite čas po práci osamote? Máte spoločné záujmy? Aký je váš postoj k partnerovým občasným výletom s priateľmi? Vyhýbate sa konštruktívnej výmene názorov a dokáže vás rozčúlit aj najmenší náznak kritiky?

Ak ste dokázali spoločne odpovedať na väčšinu otázok, gratulujeme vám. Ak ste boli vo svojich odpovediach úprimní, poznáte svoje slabiny a môžete už začať pracovať na ich odstránení. Hlavne pri prvom neúspechu nevešajte hlavu. Všetko si vyžaduje čas a trpezlivosť a vynaložené úsilie sa vám mnohonásobne vráti v kvalitnom manželskom vzťahu.

autor: M. P.

Zásnuby - skôr ako poviete svoje áno - 1. časť


line
line

Diskusia


forum 15.08.2006: admin, Diskusia k článku "Zásnuby - skôr ako poviete svoje áno - 2. časť"rightend