startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Zásnuby - skôr ako poviete svoje áno - 1. časť

line

zásnuby
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Zasnúbenie je prvou etapou manželstva. V tomto čase by ste sa mali jeden o druhom dozvedieť čo najviac a pripraviť sa na spoločný život, nielen na svadobné oslavy. Prinášame Vám niekoľko kľúčových otázok, na ktoré by ste si mali odpovedať ešte skôr, ako sa rozhodnete pre život v spoločnej domácnosti.
Zasnuby_01Je veľmi ľahké prepadnúť ilúzii, že po svadbe nastane vo vašom živote raj na zemi, všetky problémy sa stratia a vy budete spolu šťastní až po hrob. Možno si myslíte, že keď budete jeden druhého dostatočne ľúbiť, spolu zvládnete všetky starosti a problémy. Odborníci na problémy manželstva však varujú, že tento spôsob myslenia je naopak príčinou mnohého trápenia už krátko potom, ako zhasnú sviečky na vašej svadobnej torte.

Čo zmení manželstvo na vašom živote?

Tehotenstvo, finančné zabezpečenie, samota alebo túžba dostať sa spod drobnohľadu rodičov nie sú práve najlepšími dôvodmi na uzatvorenie manželstva.

Čo chcete ako pár v spoločnom živote dosiahnuť?

Máte spoločné ciele alebo skôr individuálne méty, ktoré chcete dosiahnuť?

Aké bolo vaše detstvo - štastné a bezstarostné alebo stresujúce?

Bola vaša rodina otvorená prežívaniu pocitov alebo ste sa naučili svoje pocity skôr skrývať? Máte radi rodinné stretnutia? Čo chcete zo svojho rodinného života zachovať vo svojej vlastnej rodine a čomu sa naopak chcete vyhnúť? Čo sa Vám na vašich rodinách páči a čo nepáči?

Ako by ste sa opísali?

Čo si o vašom charaktere myslí Váš partner? Aké sú Vaše názory na úlohu manžela a manželky v spoločnej domácnosti? Ste spokojný so svojou súčasnou rolou v domácnosti?

autor: M. P.

Zásnuby - skôr ako poviete svoje áno - 2. časťline
line

Diskusia


forum 14.08.2006: admin, Diskusia k článku "Zásnuby - skôr ako poviete svoje áno - 1. časť"rightend