startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Ako zladiť zamestnanie so svadobnými prípravami

line

harmonogram
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Svadobné prípravy sa veľmi ľahko môžu vyrovnať zamestnaniu na plný úväzok a často sa stáva, že sa prenesú aj do pracovného času. Nasledujúci článok môže byť určitou pomôckou ako zladiť svadobné prípravy a pracovné povinnosti tak, aby ste si to nerozhádzali s nadriadenými.

Zoznam na papieri„Rozdeľ a panuj“

Rozdeľte si napĺňanie plánu svadobných príprav so svojim partnerom (a členmi rodiny) aby toho na jedného nebolo priveľa. Určite si pravidelný čas na stretávanie sa a na "predebatovanie" podrobností o splnených a zostávajúcich úlohách.

Využite rozumne obedňajšiu prestávku

Namiesto klebetenia s kolegyňami v práci, môžete počas prestávky na obed vybaviť niekoľko telefonátov s dodávateľmi služieb, alebo zájsť si za nimi aj osobne (ak nie sú ďaleko a vy máte dosť času).

Udržujte si prehľad

Zapisujte si každý podstatný údaj: adresu, telefónne číslo, či cenovú ponuku. Odľahčíte si tým hlavu a predídete zbytočným stresom. Dobrá organizácia svadobných príprav pomáha veci udržať pod kontrolou a redukuje nervozitu.

Spravte e-mail kľúčovým prostriedkom svojej komunikácie. To neznamená, že celú pracovnú dobu strávite „surfovaním“ po sieti, len to, že na rozdiel od telefónu, elektronická pošta ponúka viac súkromia. To sa hodí hlavne v prípade, že sa o kanceláriu delíte s viacerými ľuďmi.

Držte rodinu na krátko

Počas pracovnej doby obmedzte komunikáciu ohľadom svadobných príprav s rodinnými prislušníkmi na minimum. Všetko potrebné môžete prebrať aj po pracovnej dobe, alebo cez víkend.

Skusanie sietVyužite služby svadobného konzultanta

Najmite si svadobného konzultanta. Konzultant je špecialista, ktorý hravo zvládne všetky záludnosti svadobných príprav. Od organizácie stretnutí s dodávateľmi svadobných služieb až po organizáciu svadobnej cesty. Nie všetci svadobní konzultanti musia byť nedostupne drahí a tiež im nemusíte zverovať všetky úlohy.

Využite dovolenku, alebo neplatené voľno

S blížiacim sa termínom svadby pravdepodobne nastane situácia, keď nepomôže nič iné len si vziať deň, alebo dva dovolenky. Využite ich napríklad na úpravu svadobných šiat.

Svadobné prípravy nemusia byť pri troche správneho naplánovania zložité. Hlavné je určiť si priority a držať sa časového rozvrhu stanoveného tak, aby vám starosti s prípravou svadby nezabrali celý deň. Dúfame, že vám pri správnom rozhodovaní aspoň trochu pomôže aj tento článok.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 21.03.2006: admin, Diskusia k článku "Ako zladiť zamestnanie so svadobnými prípravami "rightend