startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
William a Kate si povedali svoje "Áno"

line

news
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Dnes o 11:00 hod. sa vo Westminsterskom opátstve konal svadobný obrad, pri ktorom si svoje „áno" povedali princ William a slečna Kate Middltonová.
Tradičnou súčasťou nevestinej kytice bola vetvička myrty z kríka, ktorý zdobil aj svadobnú kyticu kráľovny Viktórie. Po obrade bola kytica kráľovskej nevesty položená na hrob neznámeho vojaka vo Westminsterskom opáctve.

Za pozornosť stojí aj skutočnosť, že prince William nebude nosiť svadobný prsteň a ten určený pre nevestu je vyrobený z Waleského zlata darovaného jeho starou mamou kráľovnou Alžbetou II. Svadobná recepcia pre 600 hostí sa bude konať v priestoroch Buckinghamského paláca. Večer bude nasledovať recepcia pre 300 blízkych rodinných príslušníkov pod patronátom princa z Walesu.

Na svadobnom stole nebude chýbať tradičná torta zdobená motívom „reči kvetov“ a čokoladový koláč pripravený pre princa Williama. Novomanželia sa rozhodli nepríjímať vecné svadobné dary a svadobných hostí vyzvali, aby prispeli niektorej z 26 vybraných dobročinných spolkov.


rightend