startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Zimná svadba

line

výzdoba
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Ak zatvoríte oči a predstavíte si zimu, okamžite vám naskočí predstava trblietajúceho sa snehu, takého bieleho , že až niekedy vyzerá namodralo. Aj keď možno žijete v oblasti ktorá nezažila skutočnú zimu, toto slovo vyčarí predstavu snehu v každej mysli.

Nápady na zimnú svadbu

Zimu najlepšie reprezentuje biela, strieborná, platinová a svetlá modrá farba. Tieto farby môžete použiť pri výbere odevu pre nevestu, ženícha alebo pre hostí. Biela pre nevestu a ženícha, svetlá modrá alebo strieborná pre hostí. Družičky zasa môžete obliecť do látok s motívom snehových vločiek alebo hviezd, ktoré môžu byť zvýraznené umelou kožušinkou. Strieborné doplnky a korunky môžu byť zdobené kryštálmi swarowski alebo perlami.

SnehČo sa týka miesta konania svadobnej hostiny, zimnú atmosféru krásne vyjadrí sála s horiacim kozubom. Na prestieranie sa môžu použiť strieborné servírovacie nádoby, kryštálové alebo sklenené poháre a biely riad. Dekorácie stola by potom mali byť v striebornej, bielej, platinovej a svetlej modrej farbe. Vyberte si jednu z týchto farieb, alebo ju zlaďte s inou farbou na servítkach, girlandách, stuhách a stužkách, balónoch, obrúskoch a podobne. Taktiež môžete použiť na dekoráciu stola kvety so striebornými stužkami v strieborných vázach, vločky, hviezdičky a podobne, prípadne dokonca dozdobiť dekorácie umelým snehom. Biely a modrý tyl taktiež pomôže dotvoriť zimnú atmosféru. A samozrejme, nemôžme zabudnúť ani na sviečky zladené vo vyššie uvedených farbách.

Na stred stola položte zrkadlo a položte naň hlavnú svadobnú ozdobu – zvýšite jej efekt. Kvety môžete použiť biele alebo svetlomodré v strieborných alebo kryštálových vázach. Okrem kvetov možno ďalej miestnosť dozdobiť ľadovými skulptúrami (dajú sa objednať cez internet), svetielkujúcimi reťazami, sviečkami ovinutými venčekom z bielych alebo bledučkomodrých kvetov, dozdobeného striebornou stužkou, snehuliakmi, sklenenými snehovými vločkami, striebornými vedierkami, kryštálovými alebo sklenenými misy naplnenými čírimi kamienkami, jemnou syntetickou výplňou (napr. do vankúšov) alebo bavlnenými guličkami postriekanými sprejom ...

K typickým zimným jedlám a nápojom patria horúca čokoláda, horúci cider, varené víno, fondue, horúce polievky alebo napríklad koláčiky v tvare snehových vločiek či hviezdičiek. Svadobnú tortu možno pre zmenu obložiť bavlnenými guličkami alebo zvinúť okolo nej tyl, takže bude vyzerať akoby bola umiestnená na snehu. Alebo čo tak torta ozdobená motívom nevesty a ženícha na saniach vezúcich sa zasneženou krajinou?

Poďakovať svojim hosťom môžete darčekmi z kryštálu alebo striebra, sviečkami, mydielkami alebo sklenenými rámikmi, ktoré môžu taktiež slúžiť ako menovky. Prípadne môžete darčeky ozdobiť bielym tylom, bledomodrými alebo striebornými stužkami, striebornými zvončekmi alebo snehovými vločkami.


line
line

Diskusia


forum 14.09.2005: admin, Diskusia k článku "Zimná svadba"rightend