startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Veľa muziky za málo peňazí - vlastné gélové sviečky

line

výzdoba
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Ak hľadáte nejaký malý pekný darček pre vašich svadobných hostí, alebo chcete mať originálnu výzdobu stolov, ktorej dáte niečo osobné, doma vyrobené gélové sviečky môžu byť to pravé.

Sviečkový gél a knôt

Tieto veci dostanete kúpiť v predajniach špecializovaných na sviečky. S gélom narábajte podľa návodu na obale.

Nádobka

Zelena svieckaMôžete použiť akýkoľvek tvar nádobky - gél pri rozpúšťaní skvapalnie, takže ho skutočne môžete naliať do hocičoho. Gél nijako neublíži nádobke, a tak možnosti sú skutočne široké. Najlepšie sú však sklenené nádobky, aby vaši hostia mohli obdivovať dekoračné prvky, ktoré ste do gélu zaliali. Veľmi populárne sú poháre na šampanské - gél stačí prifarbiť do žlta a máte nádherné slávnostné sviečky!

Farba

Samotný gél je číry, ale vy si ho môžete prifarbiť podľa fantázie. Opäť sa pridŕžajte návodu na použitie gélu. Gélová sviečky sa stanú vynikajúcim doplnkom výzdoby svadobných stolov, ak sviečky zafarbíte farbami vašej svadby.

Ak chcete vytvoriť viacfarebné sviečky, počkajte kým spodná vrstva stuhne a pridajte ďalšiu. Nádobu môžete rôzne nakláňať a vytvoriť tak zaujímavú mozaiku.

Dekoračné objekty

S nimi sa skutočne môžete dosýtosti pohrať. Do gélu môžete zaliať skutočne všetko. Ak svoju svadbu nejako tematicky ladíte, mate jedinečnú príležitosť túto tému zvýrazniť. Pre svadbu v lete, napríklad, zalejte na dno nádobky piesok, drobné kamienky a mušličky z dovolenky. Ak chcete, aby sa vaše svičky blyšťali, pridajte trochu lesklých konfiet, čo vám zostali zo silvestrovskej zábavy. Aby vám neklesol úplne na dno, pridajte ho až vo chvíli, keď gél začne tuhnúť.

Niektoré objekty, ako napríklad umelé kvetiny, môžu v rozpustenom géle plávať. Tieto objekty ukotvite na dno nádobky, napríklad, lepidlom.

Piesok a rôzne drobné kamienky (môžu byť aj farebné) vytvárajú základňu sviečky ako záhrada. Potom pridajte umelé kvietky a lístky a vytvorte záhradku. Môžete pridať aj arómu, aby ste pri obdivovaní vášho diela zapojili všetky zmysly svadobčanov.

Prv než niečo začnete zalievať do gélu, vyskúšajte si ako reaguje na gél. Niektoré materially nie sú stálofarebné, ich farba sa môže v géle rozpúšťať, čo vám môže pokaziť výsledok. Niektoré predmety spôsobujú, že sa vytvára veľa bublín. Ak vám bublinky vyhovujú, nie je to žiaden problem. Ak však potrebuje gél bez bublín, vyskúšajte nasledujúci trik. Predmet namočne do trošky gél a počkajte, až sa vytváranie bublín zastaví. Až potom ho pridajte do nádobky, ktorú použijete na výrobu sviečky.

Zopár inšpirácií

  • sviecka_tsp106473807Umelé kvietky také, ktoré ste použili do kytice, či na výzdobu miestnosti.
  • Drobné srdiečka (oplatí sa zásobiť počas Valentína)
  • Trblietavé konfety. Ak použijete písmenkové, môžete dokonca zaliať do gélu svoje mená, či sviečky použiť ako menovky na stôl s menom hosťa.
  • Figúrky na tortu môžete použiť, ak máte nádobku väčšsiu, prípadne figúrky nie sú príliš veľké.
  • Drobné mince pre šťastie.
  • Imitácie snubných prsteňov z farebnej hliníkovej fólie.
  • Ak máte viac času a šikovné ruky, zalejte do gélu vlastnoručne zhotovenú sadrovú zmenšeninu kostola, v ktorom sa bude konať obrad.

Ako presne ukotviť objekt

Zaveste predmet, ktorý chcete ponoriť do sviečky na špeciálne miesto na nitku. Jeden koniec nitky prilepte na vonkajší okraj nádobky. Niť omotajte okolo predmetu (neuväzujte uzol!), napríklad napodobeniny obrúčok, a jej druhý koniec opäť prilepte na vonkajší okraj nádobky. Nalejte gél a počkajte, kým začne tuhnúť. Uvoľnite jeden koniec nite a jemne zaň zatiahnite. Niť by mala vykĺznuť z gélu.

Iný spôsob je počkať, kým začne gél tuhnúť a potom vložiť dekoračný predmet. Pri tejto metóde je potrebné dokonalé načasovanie. Ak vložíte predmet priskoro, klesne vám až na dno. Ak bude gél už príliš tuhý, predmet sa vám vôbec nepodarí ponoriť, alebo vám zanéchá nepekné stopy v géle. Každopádne nezúfajte! Gél môžete kedykoľvek opäť roztopiť a začať odznova.

Veľa šťastia a tvorivých nápadov!line
line

Diskusia


forum 14.09.2005: admin, Diskusia k článku "Veľa muziky za málo peňazí - vlastné gélové sviečky"rightend