startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Jarná svadba

line

výzdoba
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Jar sa tradične spája so začiatkom nového života. Kvety začínajú kvitnúť a zem sa zobúdza z jarného spánku. Jar v každom evokuje sviežu zelenú farbu práve vyrašenej trávy, a taktiež na jar nachádzajú využitie práve kvety, ktoré sa v iných obdobiach roka ťažko zháňajú – ako napríklad tulipány – a to nielen v svadobnej kytici, ale aj celkovo v kvetinovej výzdobe.
Svadba vonkuKrásna jarná svadba sa môže konať napríklad aj vonku, v záhrade, v každom prípade s veľkým množstvom čerstvých kvetov. Decentné pastelové odtiene priam núkajú svoje využitie na svadobných doplnkoch, šatách družičiek, alebo pri dekorovaní svadobnej miestnosti. Nevesta a družičky môžu mať vlasy rozpustené, prípadne ozdobené čerstvými kvetmi.

Pozvánky môžu byť ozdobené napríklad miniatúrnymi kvietkami, alebo obrázkami jabloňových kvetov. Zručnejší môžu ozdobiť pozvánky maľovaným hodvábom, lisovanými kvietkami alebo naberanou čipkou v pastelových farbách – proste štýlom, ktorý je ľahký, ženský a kvetinový.

Na miesto konania sobášu sa môžete prepraviť napríklad v otvorenom koči, ozdobenom stuhami a kvetmi.

Miesto konania svadobnej zábavy by malo odrážať “ducha” jari – čiže ozdobené jednoduchými kvetovými aranžmánmi, hlavne čerstvými jarnými kvetmi, v jednoduchých sklenených vázach. Postačia aj štíhle vysoké vázičky v jasných jarných farbách s jedným kvetom, takým istým ako v svadobnej kytici, dozdobeným kokosovým vláknom. Do stredu svadobného stola môžete položiť štvorec vytvorený z jednotlivých obdĺžnikov záhradníckej hmoty upevnených spolu, do ktorého budú napichané a naaranžované kvety aj listami. Doprostred štvorca položte sklenený priesvitný svietnik v tvare vázy s peknými štíhlymi sviečkami. Do rustikálnych miestností sa zasa viac budú hodiť prútené košíčky vyplnené záhradníckou hmotou, s jednoducho naaranžovanými jarnými kvetmi. Prípadne namiesto tradičných kvetov môžete na každý stôl umiestiť trio ľadových krčahov s citronádou, ľadovým čajom alebo vodou. Stĺpy v miestnosti môžu byť obtočené pastelovými stuhami, na stoly použite pastelové obrusy. Z papierových kvetov môžete vytvoriť reťaze a obtočiť ich okolo hrán stolov. Na menovky použite drôtené držiačiky s kamienkami napríklad v tvare motýľov alebo kvetiniek, prípadne na miesto menoviek usaďte jednotlivé rodiny podľa rôznych druhov kvetov, umiestnených vo vázach na stoloch. V prípade, že chcete použiť sviečky, voľte radšej voňavé čajové kahančeky rôznych farieb vo malých sklenených svietničkoch – opäť v tvare kvetín – ako veľké a dekoratívne svietniky.

Ako drobné pozornosti môžu poslúžiť malé vrecúška naplnené semienkami alebo jahodami, malé kvetinové voňavky či sušené kvety do domácnosti, maličké fľaštičky s ružovým vínom, či vlastnoručne pečené koláčiky v tvare kvetín alebo motýľov.


line
line

Diskusia


forum 14.09.2005: admin, Diskusia k článku "Jarná svadba"rightend