startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Vyberáme zásnubný prsteň

line

svadobné prstene
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Výber zásnubného prsteňa, je často rovnako zložitý, ako hľadanie odvahy pri požiadaní o ruku. Pri výbere zásnubného prsteňa by sme ako muži nemali zabúdať na osobnosť svojej vyvolenej čo má rada, rovnako ako aj vlastné finančné možnosti.
Kopa diamantovZamyslite sa teraz na chvíľu aký typ osobnosti je vaša vyvolená. Ak ste už mali tú príležitosť hovoriť o tom, je to dobré, ak nie, máte najvyšší čas. Je vaša priateľka tradicionalistka, tvorivá a dobrodružná, výstredná, hravá alebo nekonvenčná?

Existuje veľa druhov svadobných prsteňov a výber toho správneho je pre každého muža vynikajúcou príležitosťou ako viac spoznať partnerku, s ktorou by chcel stráviť zvyšok svojho života. Ak je "pýcha vašich očí" tradičný typ, bude Vás chcieť pravdepodobne skôr či neskôr predstaviť rodičom a to Vám poskytne príležitosť dozvedieť sa o jej vkuse niečo viac.

Vítaným zdrojom informácii bude pravdepodobne jej matka. Ak ste šikovný diplomat, získate u budúcich svokrovcov body za ohľaduplnosť, galantnosť a zodpovednosť. Vo všeobecnosti, tradične založená nevesta má rada eleganciu, nepotrpí si na najnovšie módne trendy ale má rada dokonalé stvárnenie. Z drahých kovov sa k tradičnej snúbenici najviac hodí zlato a platina s jediným drahokamom uprostred a s okrúhlym výbrusom akoby zo šperkovnice princezny – nevesty.

Možno je Vaša vážna známosť spontánna, nezávislá a trochu výstredná výmyselníčka. Vyzná sa vo svete módnych trendov a na jej šperkovnici je to poznať - rada ich kombinuje vlastnými nápadmi. Pravdepodobne jej veľmi nebude záležať na tom, čo si o jej známosti myslia rodičia a tak inšpiráciu na vhodný snubný prsteň budete hľadať pravdepodobne v okruhu jej známych a priateľov. Pred zlatou obrúčkou dá zrejme prednosť striebru alebo platine aj so žltým prípadne ružovým nádychom. Rez kameňa môže byť ostrejšieho alebo mandľového tvaru.

Diamantovy prstenPre prípad, že je Vaša nastávajúca nebojácna, športovo a dobrodružne založená, viac ju zaujíma kariéra a koníčky ako módne trendy, v jej šperkovnici (ak nejakú má) by ste našli skôr jednoduché nenápadné šperky, nič príliš ligotavé. Najlepšími radcami pri výbere snubného prsteňa pre takúto partnerku môžu byť jej snúbenci a priatelia. Rovnako ako predchádzajúci typ dievčaťa, aj ona by veľmi neocenila, ak by ste sa po radu obrátili na jej rodičov. Obrúčka z bieleho zlata a striebra s prirodzeným drahokamom by jej naozaj pristala.

A nakoniec tu máme posledný typ budúcej nevesty - odvážnu, vždy dobre oblečenú so šperkmi podľa poslednej módy. K svojej šperkovnici má takmer náboženský vzťah. Ani sa v nej nemusíte dlho prehrabovať, aby ste zistili čo má najradšej. Nájdete tam totiž len tie vyberané kúsky. Má rada veľké a výrazné drahokamy, takže jediným obmedzením pre Vás bude len to, že nevlastníte zlatú platobnú kartu. Je isté, že o váš darček bude dobre postarané.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 02.11.2006: admin, Diskusia k článku "Vyberáme zásnubný prsteň"rightend