startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Vyberáme svadobný dar

line

svadobné zvyky
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Pri príprave svadobných osláv býva jedným z najväčších zádrheľov výber svadobného daru. V dnešnom článku sa preto pokúsime načrtnúť prijateľné riešenie a poradíme vám čomu sa pri výbere svadobného daru vyhnúť a čomu dať prednosť.
svadobne daryPovedzme, že ste boli pozvaní na zásnubnú hostinu a budúci manželia ešte nemajú svoj zoznam svadobných darov. Nevešajte hlavu a nechajte sa pri výbere vhodného svadobného daru inšpirovať hoci dekoratívnymi doplnkami, obľúbeným športom budúceho ženícha alebo bižutériou nevesty.

Pri výbere svadobného daru je dobré poznať vkus, cítenie a kultúrne prostredie ženícha a nevesty, ktorým svadobný dar vyberáte. Vyhnete sa tak zbytočným nedorozumeniam a trápnym situáciam. Dobrou orientačnou pomôckou pri výbere vhodného svadobného daru je často zoznam svadobných želaní, ktorý býva bežnou súčasťou svadobných plánovačov.

Existuje niekoľko všeobecne platných pravidiel, ktoré vám pomôžu vybrať primeraný svadobný dar:
  • Svadobný dar by ste mali poslať aj v prípade, že sa svadobného obradu a hostiny z ľubovoľného dôvodu nezúčastnite. Svadobný dar pritom nemusí byť veľký ani drahý. Podstatné je, že ním vyjadríte spolupatričnosť so ženíchom a nevestou.
  • Pri výbere svojho svadobného daru sa nechajte viesť možnosťami svojej peňaženky. Rozumný výdavok na priemerný svadobný dar je v rozpätí 1 800 - 3 000 korún, ale namiesto vecného daru možete podobnú, alebo aj vyššiu sumu venovať na „redový tanec“ alebo finančný dar nahradiť praktickou pomocou novomanželom pri sťahovaní do spoločného bývania.
  • Môžete povyzvedať, kde má budúci manželský pár umiestnený svoj zoznam svadobných želaní. Táto informácia býva niekedy uvedená aj na svadobných pozvánkach. Zoznam vysnívaných aj tých menej žiadaných svadobných darov vám veľa napovie o vkuse ženícha a nevesty.
  • Svadobný dar môžete šťastnému páru doručiť pred alebo po svadbe (svadobná etiketa vraj vo výnimočných prípadoch dovoľuje odovzdanie svadobného daru „do roka a do dňa“). V niektorých krajinách sa svadobné dary odovzdávajú pri svadobnom stole.
  • Spoľahnite sa na svoju intuíciu. Ak svadobný dar, ktorý hľadáte, nesadne vám, pravdepodobne sa nebude páčiť ani obdarovaným.
  • Rozhodne by ste nemali darovať ako svadobný dar niečo z toho, čo ste v minulosti sami dostali. Aj keď „recyklácia“ darčekov môže vyzerať ako dobrý nápad, veľmi ľahko sa môže vypomstiť. Nikdy neviete, kto si čo všíma na zdanlivo nevinnej spoločenskej návšteve.
Kľúč k výberu toho správneho svadobného daru je v prvom rade v tom, ako dobre poznáte ľudí, ktorých chcete obdarovať. Preto si nedajte újsť žiadnu príležitosť, ktorá vám dá šancu spoznať bližšie ich povahu, vkus a predstavy o svadobnej oslave. Každá maličkosť Vám môže pomôcť vybrať ten správny svadobný dar.

Každý dar prizdobený srdečným úsmevom poteší oko i srdce. Darujte teda s láskou, veď dar hovorí za Vás.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 16.07.2007: admin, Diskusia k článku "Vyberáme svadobný dar"rightend