startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Vyberáme pozornosť pre hostí

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Pozornosti pre svadobných hostí sú prostriedkom, prostredníctvom ktorého sa ženích a nevesta môžu podeliť o svoje šťastie so svojou najbližšou rodinou, dobrými priateľmi a známymi a zároveň im na túto rozhodujúcu životnú udalosť nechať hmatateľnú pamiatku.
Darceky zhoraInšpirácie nikdy nie je dosť a tak vám v dnešnom článku prinášame malý prehľad najčastejších druhov svadobných prekvapení spoločne s ich prednosťami aj nedostatkami.

Jedlá a nápoje

Výber je nekonečný, od balíčka mentoliek až po fľašu značkového vína.

Výhody: Môžete si zvoliť podľa vkusu každého hosťa a aj keď nie, sladkosti či iné gurmánske pochutiny odmietne len málokto. Tieto typy pozornosti môžete zabaliť do najrozmanitejších obalov a ani vo väčšom množstve príliš nezaťažia váš svadobný rozpočet.

Nevýhody: Potraviny sú vo väčšine prípadov tovarom s krátkou životnosťou a tak pri ich výbere treba zohľadniť prostredie, v ktorom sa svadba bude odohrávať, rovnako ako čas ich objednania v prípade, že ich nebudete kupovať osobne.

Úžitkové dary

Zarámovaná fotografia novomanželov, záložky do knihy, poháre, sviečky a iné drobnosti rôznych miniatúr. Každý z týchto darov môže poslúžiť ako jedinečný prejav vašej osobnosti, ale vo väčšom množstve môže predstavovať nemalú položku vo vašom svadobnom svadobnom rozpočte.

Výhody: Aj táto kategória ponúka na výber z množstva pestrých možností, štýlov, farieb, veľkostí a tvarov. Každý z nich môže byť pritom niečím jedinečný alebo sa dá jednoducho prispôsobiť konkrétnym potrebám.

Nevýhody: Nie je vždy ľahké vyberať z veľkej ponuky. V každom prípade by mal byť vecný dar použiteľný rovnako pre pánov aj pre dámy a nemal by príliš zaťažovať stanovený rozpočet.

Darceky pre hostiCharitatívne príspevky

Patria k najmodernejším svadobným trendom, keď sa manželia namiesto darčekov pre hostí rozhodnú prispieť nejakej na prevádzku ľubovoľnej dobročinnej organizácie a poprosia o dobrovoľný príspevok aj pozvaných hostí.

Výhody: Väčšina hostí sa rada zúčastní dobročinného zámeru.
Nevýhody: Táto forma svadobnej pozornosti nemá nevýhody.

Spôsoby odovzdávania svadobných pozorností

Na svadobnom stole - pozornosti položené na svadobnom stole ešte pred príchodom hostí môžu dodať zvláštny nádych a zároveň hosťom nenápadne poskytnúť námet na vzájomnú konverzáciu počas čakania na ženícha a nevestu.

Odovzdanie pozornosti pri odchode naopak zvýši moment prekvapenia. Pri tejto forme odovzdávania sú dary väčšinou uložené na stôl, zatiaľ čo sa hostia po pohostení zabávajú. Ak má svadobná oslava konferenciera či starejšieho, mal by túto skutočnosť hosťom pripomenúť, aby sa nestalo, že vám po oslave nejaký ten balíček zostane.

Poslednou možnosťou je odovzdanie svadobnej pozornosti pri usádzaní uvádzačom. Týmto spôsobom môžete hostí nenápadne upozorniť na hlavný motív svadobnej oslavy a zároveň máte istotu, že ste na nikoho nezabudli.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 23.04.2007: admin, Diskusia k článku "Vyberáme pozornosť pre hostí"rightend