startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Vyberte si svoj svadobný účes podľa typu tváre - 1. časť

line

svadobné účesy
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Existuje množstvo spôsobov ako upravovať vlasy. Dámy aj páni si môžu vybrať zo širokej škály vlasových štýlov či už dávajú prednosť krátkym účesom pre čiernovlasých, krátkym účesom pre ľudí s kučeravými vlasmi, vlasmi „na ježka“ alebo účesom celebrít.
Ovalna tvar - anistonAk nosíte dlhé vlasy, môžete si vybrať spomedzi kučeravých účesov, účesov s dlhými kučerami, dlhými niekoľkovrstvovými účesmi, dlhými účesmi do copov, no aj napriek temer nekonečným možnostiam nie každý typ účesu sa hodí ku každej tvári.

Verte alebo nie, správna voľba účesu dokáže vylepšiť dokonca aj niektoré nedostatky tváre. Nasledujúce typy vám pomôžu, využiť čo najviac z toho, čo vám nadelila príroda:

Oválna tvár

Ak má vaša tvár len o niečo užšie sánky a širšie sluchy s jemne zaoblenou líniou vlasov, pristane vám veľká väčšina strihov. "Dokonálé krivky" vašej tváre vám poskytujú najviac voľnosti spomedzi tu uvedených tvárí. Do tejto kategórie patrí aj väčšina slávnych modeliek a hviezd strieborného plátna - Jeniffer Aniston, Cameron Diaz, Mariah Carrey, Uma Thurman, Sharon Stone, Julia Roberts, Courtney Cox, Elle MacPherson, Tyra Banks.

Výskušajte: K vašej tvári sa hodia krátke aj stredne dlhé účesy, proporcie vašej tváre sú správne vyvážené a vyniknú pri účesoch, ktoré nepadájú do tváre.

Vyhýbajte sa: Zakrývaniu výnimočného tvaru vašej tváre zložitými a hustými ofinami a dopredu smerujúcimi účesmi.

Obdlznikova tvar - paltrowObdlžníkova (podlhovastá) tvár

Dlhá a štíhla tvár rovnako široká na sluchách aj v línii sánky. Tento typ tváre máva užšiu bradu a vyššie čelo.

Vyskúšajte: Kráke a stredne dlhé účesy zvýrazňujúce stredné línie po bokoch tváre s mäkkou a nenápadnou ofinou. Potrebujete tvarom účesu vyvážiť dlhú tvár a to sa vám podarí s nenápadnejšími ofinami. Dôraz účesu po bokoch tváre tiež dodá vašej tvári šírku.

Vyhýbajte sa: Príliš dlhým vlasom a vysokým účesom, ktoré vám ešte viac predĺžia tvár. Vlasy za plecami narobia viac škody ako úžitku. Modelky s týmto typom tváre majú väčšinou šťastia na všadeprítomného kaderníka, ktorý rýchlosťou blesku pristrihuje, vyfukuje a všemožne zvyšuje objem účesu svojej klientky. Väčšine bežných smrtelníčok však tento luxus nie je dopriaty, preto radíme nenechávať vlasy dlhšie ako po plecia.

Podlhovastou tvárou sa môžu pochváliť aj tieto hviezdy: Gwyneth Paltrow, Kirstie Alley, Janet Jackson, Gabrielle Reece, Niki Taylor, Stephanie Seymour.

Okruhla tvar - winsletOkrúhla tvár

Plná tvár s okrúhlou bradou a rovnako tvarovanou líniou vlasov. Dominantnými bodmi tváre sú líca a uši.

Vyskúšajte: Účesy, ktoré zvýrazňujú temeno hlavy, krátke účesy s orientáciou dozadu a všetky účesy dlhšie ako po bradu. Naberaním vrhnej časti účesu a zachovaním nižších partií tesnejšie k tvári bude vaša tvár vyzerať dlhšia a užšia.

Vyhýbajte sa: Krátkym účesom, ktoré "obkresľujú" línie okrúhlej tváre. K vášmu typu tváre sa najviac hodia krátke a nízke ofiny, zdôrazňujúce okolie uší. Zaokrúhlený účes končiaci pri brade určite pridá vašej tvári váhu. Pretože vrcholom vašej tváre sú líca a uši, vyhýbajte sa účesom, ktoré by vašu tvár robili širšou.

Okrúhlou tvárou sa môžu pochváliť aj tieto hviezdy: Ingrid Bergman, Roseanne Barr, Kate Winslet, Natalie Merchant, Drew Barrymore, Christina Ricci.

autor: M. P.

Vyberte si svoj svadobný účes podľa typu tváre - 2. časť


line
line

Diskusia


forum 14.07.2006: admin, Diskusia k článku "Vyberte si svoj svadobný účes podľa typu tváre - 1. časť"rightend