startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Výber svadobných šiat

line

svadobné šaty
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

15 tipov ako si vybrať tie správne svadobné šaty
Či už viete presne, aké šaty chcete, alebo neviete kde začať, máme tu pre Vás 15 tipov, aby Vám pomohli nájsť tie ideálne svadobné šaty.
 1. Prezeranie siatPrezrite si svadobné časopisy, internet, nechajte sa inšpirovať módnymi trendami, rôznymi štýlmi a nápadmi, prezrite si ceny.
 2. Urobte si rozpočet a držte sa ho
 3. Vyhraďte si na hľadanie a skúšanie dostatok času. Nepredpokladajte, že Vám bude stačiť jeden deň. Bude to chvíľu trvať, kým nájdete tie pravé. Taktiež nemusíte kupovať hneď prvé, čo Vám padnú a páčia sa Vám, poproste predavačku, aby Vám ich odložila a ešte sa poobzerajte. Mohli by ste ľutovať, ak by Ste potom objavili iné a lepšie. Šaty si objednajte 4 - 3 mesiace pred vaším veľkým dňom.
 4. Vyskúšajte si čo najviac štýlov. Šaty, ktoré na vešiaku alebo figuríne vyzerajú jednoducho a nezáživne, môžu práve na vašom tele vyzerať božsky.
 5. Začnite všeobecným výberom strihu šiat, ktorý Vám pristane: tradičný, empírový, princessový, rovné, atď.
 6. Skontrolujte ako vyzeráte v šatách zo zadu, počas obradu budú mať všetci svadobčania výhľad iba na váš chrbát.
 7. Buďte praktická – s obrovitánskou sukňou, či enormne dlhou vlečkou sa ťažko manévruje v úzkej uličke kostola, či na tanečnom parkete
 8. Zvážte, v ktorom ročnom období sa svadba bude konať a či bude prebiehať vonku alebo vnútri. Jarná a letná svadba si priamo pýtajú ľahké a vzdušné materiály ako chladný hodváb, šifón, čistú bavlnu, či krajku. Svadba v chladnejšom období roka si kladie vyššie nároky na teplejšie a ťažšie materiály ako sú zamat, brokát a satén.
 9. Na nakupovanie si so sebou pozvite ešte jednu osobu (najlepšie dve) , tak budete mať istotu, že v šatách vyzeráte dobre z každej strany.
 10. Vyskúšajte si so šatami i závoj, aby ste získali kompletný pohľad. Krátky závoj môže i jednoduché šaty zmeniť z bežných na výnimočné, kým dlhý závoj takto zapracovať nemusí.
 11. Porozmýšľajte o vhodných topánkach a doplnkoch, ktorými doplníte a podčiarknete celkový vzhľad. Zarátali ste ich do rozpočtu?
 12. Svadobné šaty sa zvyčajne šijú menšie a preto rátajte s tým, že možno budete potrebovať šatý o pár čísel väčších.
 13. Nechajte si dostatok času na úpravu šiat (zúženie, priberanie,...). Vždy si šaty dopredu rezervujte, lebo potom sa Vám ľahko môže stať, že práve tie vaše si tesne pred vami kúpi iná dáma a vy budete musieť hľadať ďalej alebo sa uspokojiť si druhými najlepšími.
 14. Na nákup si so sebou vezmite topánky a podprsenku, ktoré budete mať so šatami na sebe
 15. Po nákupe si nechajte šaty ľahko zabaliť, aby sa nepokrčili a radostne utekajte domov. Doma šaty hneď vybaľte a zaveste do ochranného obalu na bezpečné miesto, kde na vás počkajú až do veľkého dňa.
A hoci je nákup a výber šiat náročný želáme Vám pri tom veľa zábavy....line
line

Diskusia


forum 11.10.2005: admin, Diskusia k článku "Výber svadobných šiat"rightend