startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Výber farieb na svadbu

line

výzdoba
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Pokúsiť sa vybrať tie správne svadobné farby môže byť trochu skľučujúce, najmä ak nie ste najlepšie vizuálne orientované a váš partner nie je priveľmi nápomocný. Nie je to však nič zložité.
Kvety v pohariNa zladenie kytice a doplnkov nevesty s družičkami a družbami, ako aj so svadobnou výzdobou, sa zvyčajne používa hlavná farba a jedna alebo dve vedľajšie farby na zdôraznenie hlavnej farby. Začnite premýšľaním o určitých vopred daných farbách – je svadobná miestnosť ladená v nejakých silných farbách? Chcete určitú kvetinu? Už ste vybrali šaty pre svoje družičky? Ak áno, ste na pol ceste pri určovaní svojej farby. Ak nie, skúste porozmýšľať o období kedy máte svadbu - jarné a letné svadby zvyčajne bývajú ladené v pastelových alebo jasných farbách, zima ponúka tmavú fialovú, bordovú, zelenú alebo striebornú, jeseň prepožičiava svadbe farby úrody – oranžovú, červenú alebo žltú. Väčšina ľudí si tiež volí na svadbu svoju obľúbenú farbu alebo farbu kvetu.

Čomu sa vyhnúť

  • Priveľa čiernej – čierna je síce veľmi sofistikovaná farba, ale všetko s mierou.
  • Strata osobnosti – porozmýšľajte nad farbami, ktoré si zvyčajne obliekate alebo farby v akých máte zariadený byt – toto budú farby v ktorých sa cítite najlepšie.
  • Farby ktoré pripomínajú sviatky – vyhnite sa kombinácii červenej, bielej a modrej alebo kombinácii červenej a zelenej. Oslavou je totiž láska dvoch ľudí a nie príchod sviatkov.
Ak už máte vybratú svoju obľúbenú farbu a neviete s akou ďalšou farbou ju kombinovať, skúste toto jednoduché farebné koleso. Umelci a dizajnéri používajú tento prostriedok už roky.
  • Jednofarebná svadba - iba jedna farba, ale s mnohými odtieňmi. Napríklad v prípade modrej farby možno do svadobnej kytice skombinovať modré ľalie a kosatce spolu s niekoľkými bielymi kvetmi, každá družička môže mať modré šaty iného odtieňa, a svadobná výzdoba bude tiež ladená v rôznych odtieňoch modrej – od svetlej modrej až po tmavomodrú.
  • Susedné farby - tieto farby si na farebnom kolese navzájom susedia. Napríklad môžete zvážiť použitie zelenej a žltej, alebo červenej, fialovej a modrej.
  • Doplnkové farby - tieto farby sú umiestnené vždy oproti jedna druhej na farebnom kolese. Napríklad levanduľová a bledožltá, alebo lesná zelená a vínovočervená.
  • Ak naopak máte radi len jednu určitú farbu, môžete ju zvýrazniť spomedzi neutrálnych farieb. Napríklad v svadobnej kytici sa môžu nachádzať fialové kvety s bielymi ružami, družičky môžu byť oblečené v krémových farbách s fialovými šerpami, a výzdoba bude taktiež biela s akcentom fialovej na sviečkach, kvetoch a ďalšej svadobnej výzdobe.


line
line

Diskusia


forum 13.12.2005: cokolada, re: Diskusia k článku
forum 14.09.2005: admin, Diskusia k článku "Výber farieb na svadbu"rightend