startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Ako si vybrať farbu svadobných šiat

line

svadobné šaty
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Nevesta si obyčajne svadobné šaty vyberá v bielej farbe, nájdu sa aj také čo sa nezľaknú ani béžovej a tie dámy, ktoré sa nikdy necítili byť príliš viazané spoločenskými konvenciami, si môžu vyberať zo širokej palety pastelových farieb. A práve o poslednej možnosti bude nasledujúci článok.
banner
Svadobne saty champagneVäčšina neviest pravdepodobne na tradičnú bielu farbu svojich šiat nedá dopustiť a je to v úplnom poriadku, ale aj biela farba ako taká má veľa odtieňov a dá sa teda vhodne zladiť s farbou pokožky. Zatiaľ čo farba vašich vlasov a očí môže zohrať užitočnú úlohu pri voľbe vhodnej látky na svadobné šaty, farba vašej pokožky je dôležitejšia, lebo jej kontrast so šatami si ľudia všimnú najskôr.

Skôr ako sa vyberiete zháňať svadobné šaty, mali by ste vedieť, či je farba vašej pokožky "teplá" alebo naopak "studená". Tradičný spôsob ako to zistiť je zahľadieť sa na žily na zapästí. Sú sfarbené skôr do modra alebo do zelena? Zelené Vás predurčujú ako na "teplý typ", modré ako "studený". Iný spôsob ako sa zaradiť, je spôsob opaľovania: ak sa často spálite, ste "studený typ".

Ženám so “studeným” typom pokožky najviac pristane žiarivo biela, snehobiela, striebrobiela, bledoružová a bledomodrá. Rovnako im pristanú sýte odtiene modrej, červenej, smaragdovozelenej, fialovej a zamatovo-čiernej. Všetky jemné pastelové farby od modrých až po svetloružovú zvýrazňujú pokožku „studeného“ typu. V mejkape tohto typu by nemali chýbať ružová a baklažánová.

Dámam s teplým typom pokožky pristane farba champagne, žlto-ružová, slonovinová, jemná slonovinová, piesková, okrová a najjemnejšia ružová, akákoľvek zemitá farba s odtieňmi zlatej, bronzová, zelená a mango. Ak máte radi červenú, skúste jej tehlový odtieň, farbu tmavej paradajky alebo červených pomarančov. Vášmu mejkapu by nemali chýbať odtiene broskyňovej.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 02.10.2006: admin, Diskusia k článku "Ako si vybrať farbu svadobných šiat"rightend