startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Ako jej dať najavo, že práve Vy ste tá najlepšia partia

line

zásnuby
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Rande, to je čosi ako pohovor u potenciálneho zamestnávateľa – oblečiete sa čo najlepšie a snažíte sa reprezentovať v čo najlepšom svetle, každé slovo si rozmyslíte radšej trikrát, než ho nakoniec vyslovíte. Veď stačí malé prerieknutie a všetko je stratené. V práci aj vo vzťahu sa ľudia snažia "predať" to najlepšie, čo v nich je. Existuje spôsob ako ukázať svojej vyvolenej, že práve vy ste ten najvhodnejší zo všetkých partnerov?
Vecny mladik1. Dajte si záležať na svojom zovňajšku. To najdôležitejšie je vždy na prvom mieste. Starostlivosťou o seba dávate druhým najavo, že ste v základných veciach sebestačný. V praxi to znamená, že Vám vo vlasoch nehniezdia vrabce (teda ak nie ste rodený hypík či vyznávač inej subkultúry), Vaše šaty sú čisté bez dierok po cigaretovom popole, máte ostrihané nechy, čisté zuby a ste podľa možnosti čerstvo oholený alebo ak už nosíte bradu či fúzy mali by byť primerane upravené. Deodorant či kolinska nikdy nie je na škodu veci, ale nepočítajte s sým, že zamaskuje vašu nechuť k sprchovaniu.

2. Rozosmejte ju. To neznamená, že sa musíte pri každej schôdzke premeniť na profesionálneho zabávača. Ak Vás však matka príroda obdarila zdravým zmyslom pre humor, využite to! Všemožné ankety a testy v časopisoch zas a znovu potvrdzujú, že humor je pre väčšinu žien tým hlavným, čo ich na mužoch priťahuje. Smiech v príjemnej spoločnosti má na Vaše zdravie blahodarné účinky.

3. Nehovorte o svojich nedostatkoch. Ľudia si už akosi zvykli hovoriť o svojich nedostatkoch v snahe pôsobiť úprimne, ale pozrite sa na to z opačnej strany. Keby ste sa pokúšali predať auto vyzdvihovaním vysokej spotreby, nepohodlných sedadiel a deravého strešného okna, zrejme by ste sa ďaleko nedostali. Koniec koncov, Vaša vyvolená spozná Vaše slabšie stránky postupne aj sama, tak prečo ich zbytočne zdôrazňovať?

4. Zaujímajte sa o jej názor. Príliš veľa mužov si myslí, že urobí dojem tým, že celý večer bude hovoriť len o sebe. Nepopierame, že by Vaša vyvolená mala vedieť o tom kde pracujete ako aj o vašich záujmoch, ale občas treba nechať hovoriť aj druhú stranu. Opýtajte sa, čo robí ona, čo má rada, čokoľvek čo Vás zaujíma o jej rodine (to by Vám mohlo pomôcť urobiť pri prvom stretnutí s jej rodinkou dobrý dojem).

5. Par pri stoleBuďte zdvorilí a veľkorysí. Stručne povedané, zaplaťte účet obzvlášť na prvej schôdzke. Srdce vyvolenej sa síce nedá vyvážiť zlatom, ale veľkorysé gesto vždy poteší. Ak by aj veľmi naliehala, že zaplatí za seba, presvedčte ju, že aj zajtra je deň.

6. Nehovorte o svojich bývalých priateľkách. To, že ste ich mali, sa Vám pravdepodobné veľmi nepodarí udržať v celoživotnej tajnosti, ale na druhej strane o nich netreba hovoriť veľa a často, zvlášť v prípade, keď po nich nezostalo veľa pekných spomienok. Keď ju budete príliš vychvaľovať, vyvoláte dojem, že k nej vlastne ešte stále veľa cítite a to môže Váš novú známosť značne zneistiť. Diskrétnosť je výsadou ozajstných hrdinov.

7 . Držte dané slovo. Ženy si obyčajne cenia čestné jednanie a jediný podraz ich dokáže nadobro odradiť od ďalšej schôdzky. Takže keď sa rozhodnete niečo sľúbiť, dodržte to za každú cenu (a nielen raz). Ak si dohodnete schôdzku, buďte dochvíľny. Dôveryhodnosť je vzácna vlastnosť a keď sa raz stratí, ťažko sa získava späť.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 02.01.2007: admin, Diskusia k článku "Ako jej dať najavo, že práve Vy ste tá najlepšia partia"rightend